Likvidē ietekmīgo hakeru forumu «Darkode»; operācijā piedalās arī Latvijas policija

Sadarbojoties daudzām pasaules valstu policijām, to vidū Latvijas likumsargiem, šonedēļ ir likvidēts viens no pasaules ietekmīgākajiem hakeru forumiem "Darkode", vēsta Latvijas policija.

Starptautiskās operācijas laikā aizturētas 28 personas un veiktas 37 kratīšanas, kurā atsavināts liels daudzums datoru, datu nesēju un citu tehnisko ierīču. Izmeklēšanu vadīja Eiropola Eiropas kibernoziegumu centra Federālais izmeklēšanas birojs, un operācijās piedalījās 20 valstu iestādes.

Izmeklēšanu koordinēja komandcentri ASV pilsētā Pitsburgā un Nīderlandes pilsētā Hāgā.

Operācijā bija pārņemta foruma vadība un foruma mājaslapā bija izvietots paziņojums, ka forums ir aizturēts.

Arī Rīgā notika viena kratīšana ar forumu saistītas personas dzīvesvietā. Tās laikā atrasta ne tikai datortehnika, bet arī narkotiskās vielas - trīs grami hašiša un pieci grami MDMA tablešu, tādēļ par narkotisko vielu glabāšanu 1992.gadā dzimušais dzīvokļa iemītnieks aizturēts.

Patlaban pret vīrieti uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu glabšānu. Savukārt pēc datortehnikas ekspertīzes lems par turpmāko izmeklēšanas virzību saistībā ar iespējamu kibernoziegumu veikšanu atbilstoši ASV likumdošanai. Valsts policija norāda, ka aizturētais bijis aktīvs foruma lietotājs.

Forums "Darkode" bija izveidots 2009.gadā. Tam bija 250-300 lietotāji, starp kuriem bija pasaules spējīgākie hakeri. Forumu izmantoja, lai savā starpā tirgotos ar ļaunatūru, botu tīkliem, zagtiem kredītkaršu datiem un citiem rīkiem, kurus iespējams izmantot kibernoziegumos.

Ietekmes ziņā forumu "Darkode" pārspēj vien krievu valodā runājošo kibernoziedznieku forumi.

Operācijā bija iesaistījusies Austrālija, Brazīlija, Kanāda, Horvātija, Kolumbija, Kipra, Dānija, Somija, Maķedonija, Vācija, Izraēla, Latvija, Nigērija, Bosnija, Rumānija, Serbija, Zviedrija, Lielbritānija un ASV.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti