Likumsargi pirmajā mājsēdes naktī konstatējuši vairāk nekā 250 pārkāpumus

Likumsargi pirmajā mājsēdes naktī uzsākuši 228 administratīvā pārkāpuma procesus par "lokdauna" laikā noteikto Covid-19 ierobežojumu neievērošanu, bet vismaz 35 pārkāpumu gadījumā vēl lems par administratīvā procesa uzsākšanu, informēja Valsts policijā. 

Kopumā naktī uz piektdienu deviņu stundu laikā pārbaudītas 4789 personas, no tām 4097 personām bijuši aizpildīti apliecinājumi. 707 gadījumos doti preventīvi norādījumi.

Nakts laikā likumsargi nekonstatēja būtiskus pārkāpumus vai privātas pulcēšanās, tomēr ir fiksēti atsevišķi gadījumi, kad personas klaji neievēro noteiktos ierobežojumus un pat sēžas pie transportlīdzekļa stūres reibumā.

Piemēram, ap pulksten 01.00 Valmieras pilsētā policija, apturot kādu automašīnu, konstatēja, ka automašīnas vadītājam nav aizpildīta pašapliecinājuma anketa. Automašīnas šoferis apgalvoja, ka braucot uz banku, lai atbloķētu kodu karti.

Vīrietis likumsargiem vairākkārt uzsvēris, ka nepiekrīt esošajiem ierobežojumiem un izturējies necienīgi pret policistiem.

Autovadītājs jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem gan par ātruma pārsniegšanu, gan par agresīvu braukšanu. Šajā gadījumā vīrietim tika piemērots naudas sods 100 eiro apmērā.

Savukārt ceturtdien, 21. oktobrī, Skrundā, Ventas ielā ap pulksten 23.20 apturēts  transportlīdzekļa vadītājs, kurš ne tikai nevarēja uzrādīt aizpildītu un pamatotu pašapliecinājumu, bet arī sēdies pie stūres 1,99 promiļu reibumā. Viņš policistiem centies paskaidrot, ka dienā ir veicis darba pienākumus kādā vietā Kuldīgas novadā, taču aizkavējies darbā papildu uzdevumu dēļ. Lai gan vīrietis ir zinājis, ka jāaizpilda pašapliecinājums, viņš nevarēja paskaidrot tā neaizpildīšanas iemeslus. Vīrietim par šo pārkāpumu tika piemērots naudas sods 250 eiro apmērā, tāpat pret viņu ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā. Līdz lēmuma pieņemšanai vīrietim stājas spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums.

Valsts policijā norādīja, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu — no 240 līdz 400 naudas soda vienībām (no 1200 līdz 2000 eiro) un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Valsts policija uzsvēra, ka arī turpmāk katru dienu līdz pat 14. novembrim no plkst. 20 līdz 5 ir spēkā pārvietošanās ierobežojumi jeb stingra mājsēde. Tas nozīmē, ka ikvienam iedzīvotājam ir pienākums atrasties savā dzīvesvietā vai uzturēšanās vietā vienā mājsaimniecībā. Šajā laikā Valsts policija ciešā sadarbībā ar pašvaldību policijām un Zemessardzi uzrauga, lai tiek ievēroti ārkārtējas situācijas noteikumi un epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Valsts policija atgādināja, ka iedzīvotāji šobrīd ir policijas sabiedrotais un aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un atbildīgiem ierobežojumu ievērošanā.

Policijas primārais mērķis nav sodīt, bet gadījumos, kad personas klaji un apzināti neievēro noteiktos ierobežojumus sods ir neizbēgams –

par ārkārtējās situācijas neievērošanu privātpersonām var piemērot naudas sodu līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām līdz 5000 eiro.

Policija atgādināja, ka mājsēdes laikā pārvietoties var tikai neatliekamas vajadzības gadījumos, obligāti aizpildot apliecinājumu un līdzi ņemot pasi vai ID karti. Apliecinājumu var atrast Valsts policijas mājaslapā: https://www.vp.gov.lv/lv/pasapliecinajums. Apliecinājumu var aizpildīt elektroniski un uzrādīt telefonā, izdrukāt vai rakstot ar roku uz baltas papīra lapas.

KONTEKSTS:

No 21. oktobra līdz 14. novembrim Latvijā uz četrām nedēļām izsludināti iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumi, lai būtiski bremzētu Covid-19 infekcijas izplatību. Visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti pēc iespējas palikt mājās un ievērojami samazināt fizisku kontaktēšanos ārpus savas mājsaimniecības, kā arī nekavējoties uzsākt vakcināciju pret Covid-19, ja tas vēl nav pagūts līdz šim.

No 21. oktobra paredzēta mājsēde – liegums visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no vakcinācijas statusa atrasties ārpus savas pastāvīgās dzīvesvietas no plkst. 20.00 vakarā līdz plkst. 5.00 rītā. Ārkārtas nepieciešamības gadījumā, atrodoties ārpus mājas, līdzi jāņem iepriekš aizpildīta pašapliecinājuma veidlapa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt