Likumsargi ievieš anketu vardarbības atpazīšanai

Valsts policija šogad saņēmusi 700 pieprasījumu nošķirt no ģimenēm varmākas. Nereti pat policisti, kas ierodas uz izsaukumu par vardarbību ģimenē, nespēj novērtēt situāciju un izrāda iecietību pāridarītājam, kurš notikuma vietā uzvedas mierīgāk nekā cietušais. Tāpēc izstrādāta anketa, kas policijas darbiniekiem palīdz daudz efektīvāk konstatēt vardarbības gadījumus, kas tiks ieviesta visā valstī.

Šo anketu jau kopš pagājušā gada lieto Tukuma policisti. Policijas darbiniekiem rezultātā uzlabojusies saskarsme ar cietušajiem notikuma vietā. Vēlāk projekta pieredze tika pārņemta vēl piecās pašvaldībās – Balvos, Saldū, Dobelē, Cēsīs un Valmierā. Tagad tiek plānots anketu ieviest visā valstī.

Ints ĶuzisVija Bremze
  "Pirmais ir darbs ar pašiem policistiem. Lai pats policists saprastu, ka vardarbība ģimenē ir sodāma. Diemžēl ir tolerance sabiedrībā, ka  vardarbība ir ģimenes problēma, – tā nevar uzskatīt. Un tāpēc tas ir svarīgi arī policistiem," teica Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis. Savukārt biedrības "Centrs Marta" vadītāja Iluta Lāce norādījusi, ka anketa paredz ieraudzīt tos sarkanos karodziņus, kad ir jārīkojas. "Piemēram sieviete saka, ka viņa ir žņaugta, vājāta, kontrolēta. Vai viņai tiks atņemta dzīvība. Tas jāuztver nopietni,” teica Lāce.

  Ķuzis arī norādīja, ka Latvijā joprojām ir ļoti augsta tolerance pret vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievieti. Ķuzis pauda, ka īpaši grūti noteikt emocionālo vardarbību un šis projekts palīdz uzsākt ceļu uz izpratnes veidošanu sabiedrībā.

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti