Likumprojektu par zemes pārvaldību gatavo otrajam lasījumam

Saeimas Tautsaimniecības komisijas trešdien strādās pie likumprojekta „Zemes pārvaldības likums” sagatavošanas otrajam lasījumam.

Topošais likums ir nepieciešams, jo šobrīd tiesiskais regulējums par zemes un augsnes aizsardzību ir sadrumstalots vairāk nekā 20 normatīvajos aktos.

Pašlaik Latvijā nav izstrādāts normatīvais regulējums augsnes aizsardzības pasākumu ieviešanai, kas nodrošinātu Eiropas Savienības (ES) normatīvo aktu un juridisko dokumentu ievērošanu un ieviešanu. Saeimas Tautsaimniecības komisijas pārstāvis Edvards Smiltēns norāda, ka ar šo likumu arī paredzēts aizstāt līdz šim spēkā esošos zemes reformas normatīvos aktus.

Likumprojektā iekļautas prasības, ko izteikušas pašvaldības, piemēram, par pludmaļu apsaimniekošanu; par servitūta problēmām atgūtajās zemēs.

„Es no savas puses biju iesniedzis priekšlikumu par Zemes fondu, par to, lai zemes nomas līgumiem būtu minimālais termiņš pieci gadi, kas dotu drošības sajūtu lauksaimniekiem, kuri investē līdzekļus, lai iekoptu zemi,” saka Smiltēns.

Likumprojekta mērķis ir izveidot tiesisku pamatu racionālai zemes izmantošanai, ilgtspējīgai teritorijas attīstībai un zemes aizsardzībai, līdzsvarojot zemes izmantošanu un aizsardzību, kā arī privātās intereses un publiskās vajadzības zemes izmantošanā.

Šo likumprojektu pieņemot, tiktu atrisinātas vairākas būtiskas problēmas saistībā ar zemes resursu un tiktu veicināta Latvijas lauku reģionu attīstība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti