Pusdiena

Pusdiena 11.01.2018

Pusdiena

Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadību varētu pārņemt Lībiņa-Egnere

Likumā varētu noteikt "rāmjus" pašvaldību izdevumos publicējamam saturam

Likumā varētu noteikt «rāmjus» pašvaldību izdevumu saturam

Gatavojot likuma „Par pašvaldībām” grozījumus galīgajam lasījumam, likumprojektam varētu iesniegt priekšlikumus, kas precīzāk noteiktu "vietvarvēstīs" jeb pašvaldību informatīvajos izdevumos publicējamās informācijas saturu. Šādu iespēju pieļauj par likumprojektu atbildīgās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas priekšsēdis Sergejs Dolgopolovs.

Pēc viņa ierosinājuma komisija šonedēļ atbalstīja preses izdevēju, Konkurences padomes un Latvijas Žurnālistu asociācijas sašutumu izraisījušo priekšlikumu tomēr neierobežot pašvaldību izdevumu iznākšanas biežumu.

Latvijas Preses izdevēju asociācijas, Latvijas Žurnālistu asociācijas un Konkurences padomes sašutumu izraisījušie likuma „Par pašvaldībām” grozījumi, kuros jau pēc priekšlikumu iesniegšanas termiņa beigām iebalsots ierosinājums tomēr neierobežot pašvaldību izdevumu iznākšanas biežumu, tiks virzīti otrajam lasījumam Saeimā.

To ceturtdien, 10.janvārī, Latvijas Radio apliecināja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas priekšsēdis Sergejs Dolgopolovs (“Saskaņa”), kurš pats arī ir strīdīgā ierosinājuma autors.  

Viņš sola, ka, gatavojot likumu galīgajam lasījumam, tajā varētu tikt precizēts pašvaldību informatīvajos biļetenos publicējamās informācijas saturs.

Tam esot jābūt saistītam tikai un vienīgi ar pašvaldību autonomo funkciju pildīšanu, proti, iedzīvotāju informēšanu par pašvaldību pieņemto lēmumu saturu.

Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Līcis Dolgopolova vadītās komisijas lēmumu neatbalstīt darba grupas piedāvāto kompromisa priekšlikumu, kas paredzēja ierobežot pašvaldību izdevumu iznākšanas biežumu, nosakot, ka tie izdodami ne biežāk kā reizi mēnesī, šorīt intervijā Latvijas Radio nodēvēja par nihilistisku.

Viņš uzsver, ka ir pašvaldības, kas apzināti izliekas nesaprotam, kāda veida saturs būtu publicējams par nodokļu maksātāju naudu izdotajos pašvaldību izdevumos.

Reģionālās preses izdevēji jau vairākus gadus pūlas cīnīties pret tirgu kropļojošo pašvaldību praksi. Izskatot laikraksta „Bauskas Dzīve” prasību pret Iecavas domi, Administratīvā rajona tiesa pērnā gada nogalē lēma par labu laikrakstam un noteica, ka Iecavas domei jāatlīdzina laikrakstam radītais mantiskais zaudējums. Iecavas dome šo spriedumu ir pārsūdzējusi.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti