Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājas simfoniskais orķestris sāk jauno sezonu

Rosina pašvaldības atskaitīties par sadarbību ar ārzemēm

Likumā grib ierobežot pašvaldību sadarbību ar Krieviju un citām valstīm

Daugavpils un Rēzeknes pašvaldību vadītāji šovasar paziņoja par plāniem kopā ar Krievijas ģenerālkonsulātu atjaunot vai papildināt piemiņas vietas. Taču līgums starp Latviju un Krieviju paredz, ka šādas sadarbības sākšanai nepieciešams saskaņojums valstiskā, nevis pašvaldību līmenī. Saeimas Ārlietu komisija tagad vēlas pašvaldībām stingrāk par to atgādināt.

“Par ko mēs vienojāmies – grozīt tagad Saeimā iesniegto likumu par pašvaldībām, jaunizstrādāto, kas nāk no VARAM, paredzot skaidrāku formulējumu – kādi ir pašvaldības pienākumi tieši šajā ārpolitikas jomā,” stāstīja Saeimas Ārlietu komisijas deputāts Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība).

Arī sodi par šī pienākuma nepildīšanu varētu būt bargi.

“Ja gadījumā pašvaldība nesaskaņo šīs darbības, faktiski nepilda, kas ir likumā pateikts, tad var sanākt līdzīgi kā Rīgas domei ar atkritumu jautājumu, ka šī pašvaldība tiek atbrīvota no pienākumu pildīšanas,” norādīja Dombrava.

Grozījums gan vēl juridiski jāprecizē, un tad tas nonāks ne vairs Ārlietu, bet “Saskaņas” frakcijas pārstāves vadītājā Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā. Taču jau Ārlietu komisijā pret šo ieceri iestājās “Saskaņas” deputāti. Šīs partijas pārstāvis Jānis Tutins vērtē, ka likumu nav vērts grozīt, Ārlietu ministrijai vien jāstrādā aktīvāk. 

“Manā skatījumā, Ārlietu ministrijai pašai būtu caur saviem resoriem, caur savu ietekmi jānodrošina, lai pašvaldības dotu ziņu. Tas, ka pašvaldības slēdz iespējamos līgumus, notiek sarunas ar konsulātiem vai citu valstu pārstāvniecībām, tas valdības ziņā nav jākontrolē,” sacīja Tutins.

Viņš norādīja, ka pašvaldībām ir daudz dažādu sadarbības formu ar tuvākām vai tālākām ārvalstu valdībām vai pašvaldībām. Taču Dombrava atbildēja, ka iecerētie Pašvaldību likuma grozījumi neattiektos uz visām sadarbības formām. Piemēram, par dāvanu apmaiņu nebūtu jāatskaitās. Krievija Rēzeknē nolēmusi ieguldīt karagūstekņu nometnes piemiņas vietas pilnveidošanai un Daugavpilī memoriāla atjaunošanai. Tagad jautājums paliek atklāts, vai šos plānus vispār varēs īstenot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt