Dienas ziņas

Ģeodēzisti precizē Gaiziņa augstumu

Dienas ziņas

Monoizrāde ar S.Kļaviņu - "Lakstīgalu māja"

Ceļ Lielo kalnu un sabiedrisko ēku

Likteņdārzu sagaida būtiskas izmaiņas - top sabiedriskā ēka un Lielais kalns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Novembrī Likteņdārzā sākta sabiedriskās ēkas un Lielā kalna būvniecība, kas būtiski papildinās jau esošo dārza koncepciju, vēsta Likteņdārza pārstāvji.

Paredzēts, ka sabiedriskajā ēkā būs divas konferenču zāles, kafejnīca un restorāns, kas radīs iespēju rīkot konferences, koncertus un citus pasākumus.

Sabiedrisko ēku veidos kā "kalnu" jeb tilta sākumu, simboliski atainojot Likteņdārza ideju - tautas ceļu no pagātnes uz nākotni. Tās jumts būs pastaigu vieta un skatu laukums.

Ēkas būvē izmantos ekoloģiski draudzīgus un enerģiju taupošus risinājumus, piemēram, dabīgo vēdināšanu, zemes siltuma un biomasas izmantošanu apkurei un saules enerģiju ūdens sildīšanai. Ēkas apdarē plānots izmantot vietējo materiālu – dolomītu.

Ēkas pirmā posma būvniecībai līdzekļus 110 000 eiro apmērā piešķīrusi Latvijas valsts, savukārt 60 000 eiro ziedojis Vācijā dzīvojošais latvietis Gaidis Graudiņš.

Vienlaikus ar daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas celtniecību sākta arī Likteņdārza Lielā kalna būvniecība. Tas tiks veidots kā 12,5 m augsta virsotne, no kuras varēs pārlūkot visu Likteņdārza ainavu. Kalna veidols atspoguļos dabas un laika ritējumu.

Šobrīd „Kokneses fonds” turpina vākt līdzekļus sabiedriskās ēkas un Lielā kalna būvniecībai un aicina iedzīvotājus ziedot arī citu objektu tālākai attīstībai. Līdz 2018. gadam plānots pabeigt daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, virtuālo Piemiņas ēku, amfiteātri, Lielo kalnu un Likteņdārza draugu aleju, ko veido bruģakmeņi ar iegravētiem ziedotāju vārdiem.

Likteņdārzs iecerēts kā visas tautas dāvana Latvijai tās simtgadē.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti