Dienas ziņas

Jaunsargi sacenšas par pulkveža Dalbiņa kausu

Dienas ziņas

Valmieras teātrim -- 90

Līksnā bezdarbnieki veido Mīlestības parku

Līksnas «simtlatnieki» veido pagasta parku

Nodarbinātības valsts aģentūras organizētā tā sauktā „simtlatnieku” programma ir kā drošības spilvens daudziem bezdarbniekiem, taču Daugavpils novada Līksnas pagastā tā ir arī pārveidojusi pagasta seju. Algotā pagaidu darba strādnieki te ir iesaistīti parka veidošanā. Līksnā pabalstus nedod tāpat vien, tie ir jānopelna, bet bezdarbnieki šeit to dara labprāt.

Līksnā ir raksturīgi no vienkāršiem materiāliem, baļķiem un zariem veidoti soliņi un tiltiņi, dīķīši, dažādu dzīvnieku figūriņas, līnijdroška, ziedu trauki, puķu dobes un kociņu stādījumi. To visu ir paveikuši pagasta bezdarbnieki.

„Mēs „bišķi” „pašpikojām” internetā. Paskatās vienā pagastā, paskatās otrā pagastā un pēc tam jau kaut ko veidojam,” stāsta bezdarbnieks Edgars Borkovskis. Tikmēr viņa kolēģe Silvija Voiņa stāsta par darba ritmu. „Darbs sākas astoņos. Mums pirmais autobuss ir kaut kur bez 15 minūtēm septiņos,” viņa klāsta.

1,5 hektārus lielais parks sākumā bija iecerēts tikai pašu pagasta ļaužu priekam un apkārtnes izdaiļošanai. Taču nu jau vairākus gadus to ir iecienījuši tūristi un kāzinieki, kuri brauc gan no tālākas, gan tuvākas apkaimes. Tāpēc parks jau ir iesaukts par Mīlestības parku.

Tomēr Līksnā netrūkst bez darba palikušu cilvēku. To atzīst pašvaldības sociālā darbiniece Elvīra Vorošeņa, kura tieši ir idejas autore parka labiekārtošanai. „Jā, Līksnā ir 73 trūcīgu ģimeņu, no tām 20 saņem garantēto minimālā ienākuma pabalstu,” viņa saka. Līksnas bezdarbnieki ikdienā ir aizņemti ne tikai parka labiekārtošanā, bet arī kapu sakopšanā un citu darbu veikšanā.

Tomēr tieši Līksnas parka veidošana ir likusi bezdarbniekiem justies kaut nedaudz vajadzīgākiem sabiedrībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti