Rīgas augstākajā kalnā Dzegužkalnā ir sanākuši tie, kuri Līgo svētkus vēlas pavadīt tautiskās tradīcijās. Īpaši daudz šeit var redzēt ģimenes ar maziem bērniem. Vecāki saviem mazuļiem vēlas parādīt, kā tad īsti tie Jāņi ir jāsvin.
Iespaidīgs cilvēku pūlis pulcējās ap ugunskuru, lai piedalītos Jāņuguns iedegšanas rituālā. Taču katram ir kāda cita, īpašā Līgo nakts tradīcija. „Dancot, pēc iespējas vairāk dancot. Priecāties, sagaidīt saulīti. Uzpīt kārtīgu, smuku vainagu. Sadedzināt pērnā gada vainagu,” saka viena no pasākuma dalībniecēm Anastasija. Jau citi nolūki ir Intai.
„Vecie grēki jāsadedzina (..),” viņa saka. Toties Ieva met vainagu ozolā.
Mazākie līgotāji bija drosmīgākie dejotāji. Kamēr pieaugušie tikai klausījās Ilgas Reiznieces postfolkloras grupas ,,Iļgi” dziesmās, bērneļi rībināja skatuves grīdu. Visas nakts garumā sanākušie iemūžināja notiekošo savos fotoaparātos un mobilajos telefonos. Iemesli, kāpēc cilvēki izlēmuši vasaras saulgriežus pavadīt galvaspilsētā, ir visdažādākie. „Parasti mēs kaut kur citur svinam (..) Darbs. Nebija iespējas aizbraukt kaut kur,” pauž pasākuma apmeklētāja Olga.
Daļai jau kļuvis par teju tradīciju ne tikai vērot jaunā gada uguņošanu krastmalā, bet arī nodoties trakulīgām dejām pilsētas centrā.
Vecrīgas pusē iekurtie ugunskuri sākotnēji bija domāti, lai tajos ceptu līdzpaņemtās desiņas. Taču drēgnais laiks šos plānus mainīja. Sanākušie ap tiem sildījās. Cilvēki drūzmējās arī ap tirgotavām, lai nobaudītu Līgo vakara maltīti. Tirgotājs Jānis atzīst, ka visvairāk pērk šašliku un alu.
Vislielāko sajūsmu par notiekošo pauda tūristi no citām valstīm. Dažs pat nebija gaidījis, ka, atbraucot ekskursijā uz Rīgu, kļūs par dalībnieku īpašajām saulgriežu svinībām. „Tas ir tik skaisti, tik ļoti atšķirīgi no Vācijas. Mēs Vācijā šos svētkus nesvinam, bet šeit tas ir ļoti liels pasākums. Visiem galvā ir vainagi un tas izskatās ļoti skaisti,” saka studente no Vācijas, vārdā Kerolaina.
Savukārt Artūrs no Lietuvas salīdzina savā dzimtenē un Latvijā notiekošo. „Pirmo reizi es esmu šeit. Es esmu apstulbis. Mums pilsētās vairs tā nesvin, bet šeit skudriņas pa ķermeni skrien,” klāsta Artūrs. Savukārt amerikāniete Kerola norāda, ka ir interesanti un labi pavada laiku Līgo vakarā Rīgā.
Kopumā galvaspilsētā Līgo svētkus svinējuši vairāk nekā 80 000 rīdzinieku un pilsētas viesu.