Līgatnē nodibina Augšlīgatnes Jauno sākumskolu

Līgatnē ir nodibināta Augšlīgatnes Jaunā sākumskola, kurā, kā iecerējusi pašvaldība, piesaistīs mācībspēkus, kas strādā atbilstoši jaunākajām mācību metodēm un ir gatavi tās izmantot savā ikdienas darbā, informē Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins.

Viņš norāda, ka piektdien, 26. janvārī, pieņemtais lēmums atbilst domes deputātu iepriekš apstiprinātajam “Līgatnes novada izglītības sistēmas reformas plānam”, kur starp citiem uzdevumiem paredzēta šādas skolas izveide.

Līdz ar šo arī nolemts, ka Līgatnes novada vidusskola turpmāk atradīsies Līgatnes pilsētā, bet Augšlīgatnē tiek dibināta jauna skola – Augšlīgatnes Jaunā sākumskola.

Augšlīgatnes Jaunajā sākumskolā būs integrēta Līgatnes novada pirmsskolas izglītības iestādes sešgadīgo bērnu grupa. Līgatnes vidusskolā, kas turpmāk darbosies vienā skolas ēkā Līgatnes pilsētā, tiks nodrošināta vispārējās pamata un vidējās izglītības apguve bērniem no 1. – 12. klasei.

Tai pašā laikā jau no šī gada 1. septembra arī Līgatnes vidusskolā tiks ieviestas līdzvērtīgas mācību metodes kā Augšlīgatnes Jaunajā sākumskolā, un visa izglītības sistēma veidota tā, lai tās centrā ir bērns – personība ar trīs pamata vērtībām – attieksme, drošība un mācību kvalitāte.

Līgatnes novads iepriekš bija secinājis, ka vairums skolas vecuma bērnu mācās ārpus novada, tāpēc, kā atzina pašvaldība, ir vajadzīgs reformēt vietējās skolas. Turklāt tas attiecas ne tikai uz infrastruktūru, bet arī uz mācību vidi un izglītības kvalitāti. Pēc četriem gadiem pašvaldība vērtēs jaunās skolas dzīvotspēju, un, ja rezultāts apmierinās, plāni ir vēl tālejošāki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti