Līga un Tīna zirgu mugurā apceļos visu Latvijas robežu

Ap 500 kilometriem gar jūras krastu šovasar un 1398 kilometri nākamvasar gar Latvijas sauszemes robežu – tādu ceļojumu zirga mugurā iecerējusi īstenot Līga Vilne kopā ar savu domubiedreni, vācieti Tīnu Runci.

Līga un Tīna zirga mugurā apceļos visu Latvijas robežu
00:00 / 04:26
Lejuplādēt

Šī ceļojuma ieceres pamatā ir gan vēlme tuvāk iepazīt Latviju, gan arī popularizēt jāšanas sportu. Sociālajos tīklos Līga un Tīna jau ir uzrunājušas pierobežas iedzīvotājus sniegt ceļotājām un arī zirgiem naktsmītnes un jāteic, atsaucība ir pat ļoti liela.

Tūjasmuižas ''Lejasvilnīšos'' Līga un Tīna gatavojas nelielai izjādei, tiek tīrīti un segloti zirgi. Līga ikdienā ir arhitekte, bet Tīna – vācu valodas pasniedzēja un tulkotāja. Abas viņas saista un arī kopā savedusi mīlestība pret zirgiem. Un ar šo iecerēto pārgājienu viņas vēlas tajā ieinteresēt arī citus.

"Tās sajūtas mēs nevaram nopirkt lielveikalā, nevar nopirkt arī sporta zālē, jo tā ir  komunikācija ar to dzīvo būtni, ar to dzīvo dabu.

Mēs esam šīs dabas sastāvdaļa, mēs gribam cilvēkiem pateikt, nu pamēģiniet, nu varbūt tas nebūs jūsu, varbūt jums ir jānopērk kaķis, varbūt suns, bet tomēr atgriešanās pie tās dabas," atzīst Līga un Tīna.

Iecere apceļot Latvijas robežu zirga mugurā Līgai un Tīnai radusies, dodoties garākās izjādēs dabā.

"Mums tie pirmie gabali bija, gājām līdz jūrai, mums jūra ir 10 kilometri, mēs ejam parasti pa mežu, lai netraucētu mašīnām, lai nebūtu arī iespējas, ka zirgs sabīstās. No sākuma mēs gājām riktīgi pa mežiem 10 kilometri turp, 10 atpakaļ, secinājām, ka tas nav nemaz tā nogurdinoši un plus vēl bonusiņš tanī galā bija tāds, ka tu satiec cilvēkus, kas tevi sveicina. Latvijā sveicinās cilvēki un smaida, mēs ar sveicinājām pretim, bērnus pie jūras pavizinājām un jutām, ka tas ir baigais prieks, ar kuru ir jādalās. Mēs nolēmām, ka varētu uzorganizēt to pasākumu tādu, lai tas būtu ne tikai prieks mums, bet arī tiem cilvēkiem, ko mēs sastopam. Tāpēc mēs ejam tajā gājienā un katru vakaru pēc gājiena mums ir tikšanās ar cilvēkiem paredzēta," atzina Līga un Tīna.

Šobrīd norit gatavošanās pārgājienam gar Latvijas robežu, plānots maršruts, apzinātas naktsmājas, kuras vajadzēs arī zirgiem un, protams, tas ir arī  treniņš gan pašām jātniecēm, gan zirgiem. Jātnieces norāda, ka zirgu trenēšana notiek, dodoties ar tiem garās pastaigās, lai zirgs uzaudzētu pareizos muskuļus.

Pirmais pārgājiena posms būs augustā, dodoties gar jūras robežu. Jātnieces iecerējušas maršrutu sākt no Lietuvas jūras robežas un iet līdz Igaunijai. Tā kā pārgājienam pa sauszemes robežu ir jāgatavojas rūpīgi, tas iecerēts nākamgad.

Pārgājiena galvenā maršruta plānotāja ir Tīna, vāciete, kuru uz Latviju atveda mīlestība un te viņa dzīvo jau 20 gadus. Šajā laikā Latvija viņai ir kļuvusi pat ļoti tuva, Tīna atzīst, ka mēs paši, latvieši, bieži vien nenovērtējam to, kas mums ir dots.

"Latviešiem ir tāda mentalitāte redzēt, kas citur ir labāk, bet taču jāskatās, kas šeit ir labi un kas šeit ir. Šeit ir ārkārtīgi skaista daba, šeit ir super cilvēki, un šeit ir ļoti daudz iespējas kaut ko sasniegt un kaut ko īstenot, ja grib. Es uzaugu lielpilsētā Frankfurtē, bet arī Rīgā negribētu dzīvot. Tieši tādā mazpilsētā kā Limbažos infrastruktūra ir super, mums tur ir viss, kas ir nepieciešams, te tomēr daba, jūra, ezermala mums, mums viss ir!

Latvija ir brīnišķīga, es uzskatu, ka tā ir privilēģija, ka te drīkst dzīvot," tā Tīna.

Līgas un Tīnas ceļojumam zirga mugurā gar Latvijas robežu varēs sekot arī līdzi sociālajos tīklos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt