Lietuvas uzņēmums: Pārmetumi nekvalitatīvā ēdināšanā Siguldā ir konkurences cīņa

Siguldas novada dome nolēmusi pārtraukt līgumu par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu Siguldas izglītības iestādēm ar Lietuvas uzņēmējiem piederošo uzņēmumu “Kretingos maistas”, jo novada izglītības iestādes ēdnīcās pēdējo pārbaužu laikā konstatēti pārkāpumi. Savukārt Siguldas pašvaldība iebilst pret uzņēmēja pieļauto iespēju, ka pārmetumi uzņēmuma ir saistīti ar konkurences cīņu.

Uzņēmums “Kretingos maistas” savus pakalpojumus sniedz vairākos desmitos Lietuvas pilsētu un arī 18 Latvijas pilsētās, un pērnā gada laikā vien tas ir uzvarējis aptuveni miljonu eiro vērtos iepirkuma konkursos Latvijas pašvaldībās. Kā norādījis Siguldas pašvaldības vadītājs Uģis Mitrevics, līdz šim sadarbība bijusi apmierinoša, tomēr pēdējās pārbaudēs konstatētie pārkāpumi izrādījušies pārāk nopietni.

“Pēdējie pārkāpumi aprīlī jau ir daudz nopietnāki un būtiskāki. Tie jau ir pārkāpumi par pārtikas produktu uzglabāšanas un aprites kārtību. Proti, uzglabātie produkti nav glabāti atbilstoši prasībām. Arī ledusskapjos ir uzglabāti produkti, kuru termiņš ir beidzies,” problēmas uzskaita Mitrevics.

LTV “Panorāmai” otrdien Siguldas pašvaldība atzina, ka darbs ar šo ēdinātāju piecus gadus bijis sarežģīts.

Turpretī “Kretingos maistas” sev izvirzītos pārmetumus par kvalitātes problēmām noraida kā pārspīlētus un nepamatotus un ap uzņēmuma darbību pēdējās dienās izraisīto skandālu saista ar konkurences cīņu.

“Tā ir konkurences cīņa. (..) Ne velti viss sākās Siguldā. Siguldas novada domes augsta amatpersona, neminēšu vārdā, arī nodarbojas ar ēdināšanu. Viņa uzņēmums zaudēja iepirkumu konkursā. Tieši Sigulda ir vienīgā vieta, kur mums ir problēmas. Medmāsas nesaskaņo ēdienkarti, vilcina laiku, saukts Pārtikas un veterinārais dienests, tiek veiktas pārbaudes, pat tādas, kas uz mums neattiecas, un tiek atklāti fiktīvi pārkāpumi,” klāsta uzņēmuma pārstāvis Ivars Straume.

Siguldas pašvaldība savukārt kategoriski noliedz no "Kretingos maistas" pārstāvja izskanējušos pārmetumus par iespēju, ka tā varētu būt iesaistījusies nozares uzņēmumu konkurences cīņās un arī uzsvēra, ka neviena no domes amatpersonām šādā uzņēmējdarbības nozarē nav iesaistīta. tāpat domes pārstāvji arī uzstāj, ka nav pamata apšaubīt Pārtikas un veterinārā dienesta sastādīto pārkāpumu protokolu objektivitāti.

Pašvaldības vadītājs Uģis Mitrevics arī norādīja, ka iepriekš līgums ar uzņēmumu ir slēgts, ņemot vērā ļoti būtiskus saimnieciskos ieguvumus: „Tanī brīdī pašvaldībai bija svarīgi no iepirkumu sakārtošanas viedokļa bija savest kārtībā šo lietu, lai katrā iestādē būtu savs pavārs, ēdinātājs, savas izmaksas, izdevumi. Ļoti būtiski bija pēc krīzes šo lietu sakārtot, un pašvaldībai tas izdevās. Tanī brīdī ēdināšanas cena izglītības iestādēs samazinājās uz pusi.”

Sigulda novada pašvaldība norāda, ka “Kretingos maistas” pārstāvja Ivara Straumes paustā informācija, ka līgums ar uzņēmumu lauzts konkurences dēļ, ir apmelojumi. Pašvaldības pārstāvjiem trešdien sazinoties ar uzņēmuma pārstāvi Ivaru Straumi, un "netika saņemta informācija par konkrētu amatpersonu –  Straume pauda viedokli, ka radio intervijā esot paudis tikai “iespējamību”,"norādīts pašvaldības paziņojumā medijiem.

"Reaģējot uz uzņēmuma norādīto informāciju, ka konstatētie pārkāpumi ir fiktīvi, Siguldas pašvaldība vērš  uzmanību, ka pašvaldības rīcībā ir Pārtikas veterinārā dienesta oficiāli protokoli par  pārkāpumiem “Kretigos maistas” darbībā un pašvaldībai nav iemesla tos apšaubīt," norādīts paziņojumā.

Savukārt Smiltenes novadā Launkalnes pamatskolā, kura arī izmanto “Kretingos maistas” pakalpojumus, līdzšinējā sadarbības pieredze ir pozitīva, atklāj pamatskolas direktore Ināra Grundāne. “Firma “Kretingos maistas” mūsu iestādes audzēkņus baro jau otro gadu un mēs nevaram sūdzēties par produktu kvalitāti, savītušiem dārzeņiem. Es domāju, ka viss ir atkarīgs no pavāriem. Taču tie ir mūsu pašu pagasta cilvēki, viss ir kārtībā. Vienīgais, ko mēs vēlētos no firmas, ir mazliet dažādāku ēdiena sortimentu brokastīs,” vērtē Grundāne.

Uzņēmuma “Kretingos maistas” interneta vietne vēsta, ka uzņēmums iepriekšējos gados strādājis ar vairāk nekā piecu miljonu eiro lielu apgrozījumu un arī ir ieguvis vairākus kvalitātes vadības sertifikātus.

Uzmanību skolēnu ēdiena kvalitātei Siguldā pievērsa LTV raidījums “De facto”, kur norādīja, ka bērniem un jauniešiem ikdienā galdā tiek celti bojāti dārzeņi un zivju pirkstiņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti