Lietu par vietējā donžuāna 42 apkrāptajiem cilvēkiem nodod prokuratūrai

Decembrī Valsts policija ir nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret Dairi Ābolu par 42 personu apkrāpšanu. Viņš vairāku gadu garumā iedzīvotājiem piedāvāja dažāda veida celtniecības un remontdarbus, saņēmis par to priekšapmaksu, taču darbus nav veicis. Kopējie aprēķinātie cietušajiem nodarītie zaudējumi ir gandrīz 60 tūkstoši eiro.

Policijā informēja, ka 2018.gada janvārī policijas Rīgas reģiona pārvalde izmeklēšanas turpināšanai no teritoriālajiem iecirkņiem saņēma 30 kriminālprocesus, kuros tika izmeklēti krāpšanas fakti pret fiziskām un juridiskām personām, ko no 2014. līdz 2017.gada rudenim izdarīja persona, solot veikt dažāda veida celtniecības un remontdarbus, saņemot par to priekšapmaksu, taču darbus neizpildot.

Vīrietis cietušajiem piedāvāja veikt jumta remontu, skursteņu tīrīšanu, logu maiņu, māju fasāžu krāsošanu un citus darbus. Par to viņš prasīja no 100 līdz 600 eiro lielu priekšapmaksu, kā arī naudu materiālu iegādei.

Gandrīz visi cietušie norādīja, ka viņš izklausījies ļoti pārliecinoši un ātri iemantojis uzticību, jo solītiem darbiem ķērās klāt uzreiz. Taču pastrādājot vienu vai divas dienas, atradis dažādas atrunas, lai pie klienta vairs neatgrieztos un solītos darbus neizpildītu.

Izmeklēšanas laikā kriminālprocesi tika apvienoti un izmeklēšana turpinājās par krāpšanu lielā apmērā un par viltota dokumenta izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā.

Kopumā izmeklēšanas laikā policija ir ieguvusi informāciju par 48 noziedzīgiem nodarījumiem un par cietušajiem ir atzītas 42 personas. Kopējie cietušajām personām nodarītie zaudējumi ir 59 135 eiro apmērā.

Vīrietis saziņā ar potenciālajiem klientiem slēpa savu identitāti un mēdza uzdoties par “Daini”, kas nav viņa īstais vārds. Latvijas Radio iepriekš vēstīja par Dairi Ābolu, kurš vairākiem desmitiem cilvēku solot remontus, bet pēc avansa saņemšanas pazudis. Par vairākām līdzīgām krāpšanas epizodēm viņš jau tiek tiesāts, un nākamā tiesas sēde gaidāma 2019.gada sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti