Lietu par karteli LDz iepirkumos izmeklē KNAB – viens aizdomās turētais par kukuļņemšanu

Izmeklēšana saistībā ar valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” (LDz) iepirkumos atklāto karteli notiek arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), un aizdomās turētā statusā ir viena persona.

Viens aizdomās turētais

KNAB ziņu portālu Lsm.lv informēja, ka tā lietvedībā atrodas 2014.gadā sāktais kriminālprocess par to, ka vairāku uzņēmumu pārstāvji laikā no 2013.gada sākumam līdz 2014.gada martam, iespējams, vairākkārt deva dažāda veida labumus, „Latvijas dzelzceļš” Nekustamā īpašuma direkcijas struktūrvienības amatpersonām.

Labumi doti tostarp nenoskaidrotā valūtā un apmērā, lai uzvarētu LDz projektos par nekustamā īpašuma remontdarbu veikšanu, secināts izmeklēšanā.

Viena persona ir atzīta par aizdomās turēto par kukuļņemšanu. Pirmstiesas izmeklēšana aizvien turpinās.

2014.gada jūnijā KNAB veica kratīšanu LDz Nekustamā īpašuma direkcijas darbinieka Mārtiņa Grundmaņa kabinetā. Grundmanis bija uz laiku aizturēts, tolaik vēstīja "pietiek.com".

Ciešie kontakti un īsie termiņi

Konkurences padome lēmumu sodīt septiņus uzņēmumus par saskaņotām darbībām 29 "Latvijas dzelzceļa" cenu aptaujās par būvdarbu un remontdarbu veikšanu dažādos Latvijas reģionos pieņēma  6.oktobrī. Turklāt rīkotajās iepirkumos pretendenti savas darbības saskaņojuši ar dzelzceļa amatpersonu atbalstu.

Kā liecina Konkurences padomes lēmums,

KNAB izmeklē pasūtītāja pārstāvja ciešos kontaktus ar atsevišķiem lietas dalībniekiem pirms iepirkuma un iepirkumu procedūru laikā, tostarp,  iesaistoties  pretendentu  apmaiņā ar tāmēm.

Dokumenti

KP lēmums par karteli LDz iepirkumos

Lejuplādēt

901.88 KB

Turklāt pasūtītāja  pārstāvji ignorējuši  faktu,  ka pretendenti vairākkārt vienlaicīgi iesnieguši piedāvājumus.

Tāpat LDz iekšējais regulējums iepirkumiem, iespējams, veicinājis konkurences imitāciju.

Piemēram, LDz noteikumi par kārtību būvju un ēku remontdarbu organizēšanai paredz, ka pretendenti piedāvājumu var nosūtīt ne vēlāk kā trīs darba dienas pirms termiņa.

Tik īsi minimālie termiņi neliecinot par pasūtītāja vēlmi saņemt  visu  iespējamo pretendentu sagatavotos piedāvājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti