Lietotni «Apturi Covid» lejupielādējuši ap 80 000 lietotāju

Brīvprātīgo kontaktu fiksēšanas lietotni "Apturi Covid" līdz šim lejupielādējuši apmēram 80 000 cilvēku, no viņiem apmēram puse - jau pirmajā lietotnes darbības nedēļā.

Šī rīka idejas autors Andris Bērziņš atgādina, ka lietotne domāta kā labs palīgs Slimību profilakses un kontroles centra mediķiem, jo lietotnes plašāka izmantošana ļautu precīzāk noteikt kāda saslimušā kontaktpersonas.

Pašlaik lietotni izmanto pārāk maz cilvēku, lai to varētu dēvēt par pietiekamu palīgu, tāpēc mudina to izmantot.

“Mēs esam ieslīguši kā nācija tādā pašapmierinātā leiputrijā, ka viss [Covid-19 izplatība] ir beidzies.

Andris Bērziņš: Par lietotni “Apturi Covid” Jānis Kincis

  Manuprāt, nenotiek pietiekami aktīva domāšana par to, kas notiks nākamais. Ārpus Latvijas daudzviet vēl plosās Covid-19 izplatības pirmais vilnis. Mēs kaut kur gribam pabraukāt, jo robežas taču ir vaļā. Tas ir tikai laika jautājums, kamēr vīruss atkal nonāks šeit,” brīdināja Bērziņš.

  “Pirms pāris dienām bija ziņa, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) meklē visus pasažierus, kuri braukuši autobusā Rīga-Valmiera-Valka, jo tajā pārvietojies Covid-19 pārnēsātājs. Tas ir lielisks piemērs, ka noteikta karantīna visam autobusam - karantīnā jāiet jebkuram, kurš bija tajā autobusā, jo SPKC pašlaik nevar pateikt, kurš kuram sēdējis blakus utt. Ja vairāk cilvēki izmantotu šo lietotni, tad būtu skaidrāk nosakāms, kuri bija tie daži cilvēki, kuri sēdēja blakus slimniekam; viņiem drošības pēc būtu karantīna, bet pārējie būtu brīvi,” piemēru minēja Bērziņš.

  “Mēs arī zinām par gadījumiem, kad slimnieki, izmantojot lietotni, ir noziņojuši par kontaktpersonām. SPKC, protams, ļoti rūpīgi sargā privātumu un sīkākas detaļas neizklāsta,” piebilda lietotnes autors.

  Bērziņš arī atgādināja, ka lietotnes izveides kods nav noslēpums un katrs, kuram atbilstošas prasmes, var pārliecināties, ka nav apdraudējuma personas datiem un privātumam.

  Vienlaikus tālākā nākotnē iecerēs saziņu ar šādu rīku vajadzības gadījumā organizēt arī starptautiski.

  KONTEKSTS:

  Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

  Līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās tika ļauts pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku. Savukārt no jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs - 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekšā atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Bet sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

   

  Made with Flourish
  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti