Lietotne «Apturi Covid» Latvijā varētu būt pieejama nākamnedēļ

Brīvprātīgā kontaktu fiksēšanas lietotne "Apturi Covid" nākamnedēļ varētu būt pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Tā paredzēta jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanai, un lietošana būs brīvprātīga un bez maksas.

Tās būtība – ar "Bluetooth" signāla palīdzību fiksēt, ar kādiem cilvēkiem ikdienā notiek saskare. Tiesa, tas darbosies vien tad, ja arī tuvumā esošie cilvēki lietos "Apturi Covid" un viņiem būs ieslēgts "Bluetooth" signāls. Ja viena tālruņa lietotājs saslims, otrs tiks brīdināts, ka savās ikdienas gaitās viņš ir saskāries ar Covid-19 inficētu personu. Inficētā persona un vieta, kur noticis kontakts, paliks anonīmi.

Lietotnes īpašnieks būs Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

KONTEKSTS:

Vairāki Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares un zinātnes pārstāvji apvienojās iniciatīvā, lai brīvprātīgi un bez maksas radītu lietotni, kas varētu palīdzēt ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā. Izstrādātāji cer, ka mobilo lietotni lietos 400 000 cilvēku. Lietotne darbosies, izmantojot "Bluetooth" tehnoloģiju, un būs pieejama ierīcēm gan ar "iOS", gan ar "Android" operētājsistēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti