Lietojot elektronisko parakstu, pērn saudzētie 1780 koki

Šonedēļ VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) eParaksta komanda kopā ar 2015.gada aktīvākajiem elektroniskā paraksta lietotājiem Silvas novadā mežā iestādīja 1780 jaunus kociņus. Aptuveni šāds  koku skaits 2015. gadā saudzēts, nedrukājot un nepavairojot papīra formāta dokumentus, bet parakstot tos digitāli, izmantojot drošu elektronisko parakstu, ko izsniedz LVRTC, informē Mārketinga daļas vadītāja Vineta Sprugaine.

LVRTC eParaksta komanda jau ceturto gadu iesaistās VAS Latvijas Valsts meži rīkotajās Meža dienās, taču pirmo reizi tika iestādīts tik liels jauno kociņu skaits.

2015. gads eParakstam ir bijis īpaši ražīgs, jo gada laikā ar visiem e-paraksta nesējiem e-paraksts izmantots vairāk nekā 3,2 miljons reižu. Salīdzinoši 2014.gadā saudzēti 1248 koki, 2013.gadā – 991 koks, 2012.gadā - 658 koki, bet 2011.gadā – 140 koki.

E-paraksta lietošanas dinamika un attiecīgi arī saudzēto koku skats ik gadu pieaug, un šī gada pirmajos četros mēnešos  e-paraksta lietotāji saudzējuši jau 800 kokus. Ikviens interesents var sekot līdzi saudzēto koku skaitam portālā www.eParaksts. lv, kur šī informācija tiek atjaunota reizi piecās minūtēs. Vidēji e-paraksts šogad tiek izmantos reizi astoņās  sekundēs.

“Saudzēto koku stādīšanas aktivitāte ir eParaksta “zaļā komponente” un veids, kā palīdzēt sabiedrībai ieraudzīt ne vien finanšu un laika ietaupījumu, ko nodrošina e-paraksta lietošana, bet to pienesumu, ko katrs no mums var sniegt, lai saudzētu un vairotu  Latvijas zaļo zeltu,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Vislielāko pienesumu koku saudzēšanai pēdējo piecu gadu laikā nodrošinājuši LVRTC eParaksta viedkartes lietotāji – komersanti, valsts un pašvaldību iestādes. Lietojot e-parakstu viedkartē, kopš 2012. gada līdz šim brīdim saudzēti 2652 koki. LVRTC eParaksta viedkartei seko virtuālais e-paraksts ar šajā paša periodā saudzētiem 938 kokiem, bet, lietojot e-parakstu identifikācijas kartē kartē, kopš tās ieviešanas saudzēti 459 koki.

“Kā pozitīvu pērnā gada tendenci, kas turpina pieaugt arī šogad, redzam to, ka cilvēki arvien vairāk izmanto e-pakalpojumus, kārto darījumus un sadzīviskus jautājumus attālināti, izmantojot elektronisko parakstu. Lēnām, bet stabili  pieaug e-paraksta lietošanas reižu skaits gada laikā tieši privātpersonu vidū. Tas nozīmē, ka tie, kuri ir atklājuši e-paraksta lietošanas priekšrocības, turpina tās izmantot dažādās dzīves situācijās,” norāda Vineta Sprugaine.

Koku stādīšanā šogad piedalījās arī Uzņēmu reģistra, Valsts ieņēmu dienesta (VID), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), kā arī Valsts reģionālas attīstības aģentūras (VRAA) un Rīgas domes pārstāvji. Kā ziņotos iepriekš, pērn tieši VID bija valstī aktīvākais e-paraksta lietotājs, saudzējot 242 kokus. Otro vietu ieņēma Rīgas dome ar 75 saudzētiem kokiem, bet  trešo – Uzņēmumu reģistrs ar 63 saudzētiem kokiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti