Dienas ziņas

Aicina risināt bezsaimnieku kaķu problēmu

Dienas ziņas

Karostā aizvadīts starptautisks zvanu skaņu festivāls

Lietavu postījumi jūtami arī Rēzeknē

Lietavu postījumi aizvien ir jūtami Rēzeknē

Vēl nedēļu pēc lielajām lietavām ūdens līmenis Rēzeknes upē saglabājas augsts. Lai gan Rēzeknes iedzīvotāji un iestādes, kas atrodas upes tuvumā ir pieraduši pie ikgadējiem paliem, šoreiz plūdi nākuši negaidīti un joprojām nākas cīnīties ar stihijas radītājām sekām.

Lai gan Rēzekne ir atgriezusies savā pilsētas ritmā, par pirms nedēļas notikušo dabas stihiju liecina joprojām pārplūdusī upe. Mērot ūdens līmeni no upes gultnes, tie ir 2,3 metri, kas vairāk kā par metru pārsniedz normu. Šobrīd tiek apzināti postījumi, kā arī saņemti iedzīvotāju iesniegumi par kompensāciju piešķiršanu.

“Pie mums tas nokrišņu daudzums bija nesamērīgi liels. Īsā laika periodā novadgrāvji bija pārpildīti (..) Kolektors nespēj uzņemt novadgrāvju ūdens masu, līdz ar to applūda šīs blakus esošās teritorijas,”

saka Rēzeknes pilsētas domes Pilsētas saimniecības pārvaldes vadītājs Voldemārs Platacis.

Pirms pieciem gadiem Rēzeknes upes krastā būvēto Latgales vēstniecību “Gors” un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs” plūdi nav skāruši. Vien daļu koncertzāles stāvlaukumu klāja ūdens. Savukārt viesnīcā “Kolonna Hotel” Rēzekne, kas ir 19.gadsimta pirmajā pusē būvēta ēka upes krastā, no pagrabstāva joprojām tiek izsūknēts ūdens. Kritiskākajā brīdī, naktī uz 25.augutu, pagrabstāvā bija ieplūdis ūdens dziļumā aptuveni līdz pat potītēm.

“Pagrabstāvā mums atrodas virtuve ar visām iekārtām. Pagrabā mums atrodas konferenču zāle, saunas, telpa. Tas viss bija aizplūdis (..) Ūdens vēl nav apstājies. Tas joprojām tek. Viņš joprojām parādās no visiem stūriem, maliņām un līdz ar to bojā flīzes un apmetumu,” klāsta viesnīcas vadītāja Rita Ančupane.

Situācijas uzlabošanās gaidāma vien līdz ar ūdens līmeņa samazināšanos Rēzeknes upē. Šobrīd to pārpilda Rāznas ezera ūdeņi. Tiek lēsts upe savos krastos varētu atgriezties vien pēc nedēļas. Spēcīgo lietus gāžu laikā Avārijas dienesti strādāja pastiprināti, tomēr ne visiem spēja sniegt palīdzību daudzo izsaukumu dēļ. Turklāt bieži vien tie neatbilda viņu kompetencei. Šajās lietavās pilsētnieki saskārās ar dažādām problēmām.

“Mūsu mājā ūdens bija pagrabā. Pumpējām ārā. Santehniķis un sētnieks pumpēja ārā (..) Dārziņā nekā īpaša nebija. Tas atrodas tādā līmenī, ka lielās lietavas tam nedraudēja,” klāsta rēzekniete Ņina.

Nodarīto postījumu summa vēl nav aprēķināta. Tikai šobrīd ienāk informācija, un tiek apkopoti dati par kaitējumu apmēriem. Savukārt viesnīcā, cīņa ar dabas stihiju vēl turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt