Pusdiena

Latvijas robežsardzes kuģis «Valpas» dodas uz «Frontex» misiju ES dienvidos

Pusdiena

Valdība lemj par jauna Antidopinga biroja izveidi

Lietavu dēļ jumts tecējis arī pērn atjaunotajai Jaunmārupes pamatskolai

Lietavu dēļ jumts tecējis arī pērn atjaunotajai Jaunmārupes pamatskolai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lietavu dēļ sācis tecēt jumts Jaunmārupes pamatskolā, kas tikai pērn nodota ekspluatācijā. Skolā gan mierina, ka mācību process nav traucēts. Tāpat stiprā lietus dēļ cietusi arī Rīgas Stradiņa slimnīca. Turklāt slimnīcā lietu nav izturējis gan jaunais korpuss, kas ekspluatācijā nodots šī gada martā, gan vecais korpuss. Abām jaunajām ēkām aizvien spēkā ir garantija, un būvniekiem bojājumi būs jānovērš. Taču bojājumus Stradiņa slimnīcas vecajā ēkā vajadzēs remontēt par slimnīcas līdzekļiem.

Skolā no griestiem pil ūdens

"Nedaudz no griestiem tur pilēja, iepūta, jo tas bija lietus ar stipru vēju," Jaunmārupes pamatskolas direktores vietnieks saimnieciskajā darbā Gunārs Svētiņš norāda, ka bojājumi nesen rekonstruētās un pērn ekspluatācijā nodotās ēkas jumtā nav ievērības cienīgi.

"[Griestu plāksnes] nekrita. Vienkārši mēs paši tās noņēmām, lai tās nesamirkst. Noņēmām nost, lai tie pilieni nopil uz apakšā noliktiem savācējiem," skolas pārstāvis skaidro, ka problēmas bijušas vienā koridorā, kāpņutelpā. Mācību process nav bijis traucēts. Un šobrīd viss esot kārtībā.

"Nekas netek, jā. Mēs vienkārši apsekosim. Ir izsaukti visi attiecīgie dienesti, lai redz, kur pilējums bija, neliekam tās plāksnītes klāt, lai var attiecīgi redzēt, kur tie ir nopilējuši," sacīja Svētiņš.

Ēkai aizvien spēkā ir garantija. Šobrīd skaidro, vai bojājumi Jaunmārupes pamatskolā būs jānovērš būvniekam. "Ēka jau nav jāremontē. Ir jāskatās, kur šis ūdentiņš ir ieplūdis un jumts. Jumta kaut kādi labojumi ir jāizdara. Ēkai pašai jau nav ne vainas," sprieda Svētiņš.

Jau vēstīts, ka iepriekš slēdza Jaunmārupes pamatskolas baseina ēku nedrošu jumta konstrukciju dēļ. Baseina ēkas jumtu bija iecerēts pārbūvēt.

"Pēdējā informācija, kas ir manā rīcībā, ka šie remontdarbi ir pabeigti. Tas, kas notiek šobrīd, ir saskaņošana vairāk un dokumentu kārtošana," Mārupes novada domes pārstāve Ilze Žunde stāsta par Jaunmārupes pamatskolas baseina ēku.

Pēc viņas rīcībā esošās informācijas, baseina ēkas jumts lietavu dēļ nav cietis. Žunde stāsta, ka arī no citām mācību iestādēm ziņots, ka lietus dēļ iekštelpās tecējis ūdens.

"Konkrēti tāds skaitlis man nav zināms. Ir vēl attiecīgi Mārupes vidusskolā bijis gadījums, kad pēc tik tikko veiktiem remontdarbiem jumtā pa šuvītēm ir ticis ūdens. Arīdzan ir bijis gadījums bērnudārzā "Zeltrīti", kur arī novērota ūdens tecēšana. Bet neviens no šiem gadījumiem nav tik nopietns, lai vajadzētu pārtraukt mācību procesu," stāstīja Žunde.

Lietavās cietusi arī Stradiņa slimnīca

Vēl viena ēka, kas aizvadītajā diennaktī cietusi ilgstošo lietavu dēļ, ir Rīgas Stradiņa slimnīca. Jaunajā korpusā lietus laikā ūdens pilēja no jumta logiem gaitenī. Slimnīcas darbu tas neesot traucējis un bīstamību cilvēkiem nav radījis. Tā kā vestibils ir plašs, pacientiem un personālam bijusi iespēja apiet apkārt vietām, kur tecēja ūdens. Šorīt grīda jaunajā korpusā jau bija sausa.

"Lietus ir pārstājis, un, protams, neveidojas lietusūdeņu iekštelpā. Vienlaicīgi arī spēcīgā lietus rezultātā bija traucēts darbs vecajā korpusā, ne jaunajā korpusā.  Tādēļ, ka ļoti lēzens jumts, bija sakrājies ūdens un, ūdeni novadot, šīs caurtekas nespēja uztvert to ūdens daudzumu un līdz ar to radās neliels applūdums grīdas līmenī pagrabstāvā un pirmā stāva līmenī," klāstīja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle. 

Vecajā ēkā lietus dēļ cietis divu lielu korpusu savienojošais – 33. korpuss. Arī tur šobrīd ūdens esot savākts. "Tas vairāk, protams, traucēja pašu pārvietošanos, jo bija tāda centimetra kārtiņa ūdens. Bet tādiem mehāniskiem veidiem ar tīrāmām mašīnām un uzkopšanas līdzekļiem arī ūdens tika savākts," sacīja Sīle.

Šorīt notika bojāto vietu apsekošana. Pēc vizuālās apsekošanas būtisku kaitējumu slimnīcā neredzēja.

Bet remontdarbi būšot nepieciešami. Jaunajā ēkā tie notikšot garantijas ietvaros un būvniekam būšot jānovērš bojājumi par  saviem līdzekļiem. Savukārt vecajos korpusos lietusūdeņu novades sistēma neesot tik moderna kā jaunajā ēkā.

Sīle stāsta, ka slimnīcā vērtēs, vai atsevišķiem korpusiem kritiskākajās vietās būs vajadzīgi uzlabojumi. Taču tie būšot jāapmaksā no slimnīcas līdzekļiem. Arī iepriekš Stradiņa slimnīcas vecajos korpusos stipra lietus vai vēja gadījumā bija vajadzīgi remontdarbi.

Būvniecības valsts kontroles birojs Latvijas Radio norādīja, ka birojam nav informācijas par ēkām, kas cietušas spēcīgā lietus dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti