Sadaļas Sadaļas

Dienas notikumu apskats

Lai gan formāli Irānā protesti ir beigušies, daudzviet ir pazīmes, ka tie turpinās

Dienas notikumu apskats

Ģimenes ārstiem jauni «pārsteigumi» e-veselības sistēmas lietošanā

169 ceļu posmos ierobežojumi un trīs slēgti; nopietni remonti gaidāmi aprīlī

Lietavas un mitrums bojājis 169 vietējos ceļus; kārtīgi remonti iespējami aprīlī

Siltas un lietainas ziemas dēļ ļoti bēdīgā stāvokli ir daudzi vietējie ceļi, pārmitrināti un nestspēju zaudējuši aptuveni 169 ceļi, kopumā 1300 kilometru garumā, un šajos ceļos noteikti masas ierobežojumi. Savukārt kārtīgu remontu šie ceļi var sagaidīt, kad uzlabosies laika apstākļi, iespējams, aprīlī.

Par to medijus informēja atbildīgo dienestu pārstāvji pēc piektdien, 5.janvārī, Satiksmes ministrijā notikušās operatīvās sanāksmes saistībā ar situāciju uz vietējiem ceļiem.

Pašlaik ir pilnībā slēgti trīs vietējie ceļi, sabiedriskā transporta kustību ietekmē viens slēgtais ceļa posms, tā dēļ pārceltas trīs sabiedriskā transporta pieturas. 

Viens no slēgtajiem ceļu posmiem atrodas netālu no Iecavas – ceļā uz Lambārti. Ceļš burtiski ir pārvērties upē, un tādēļ satiksmei ir slēgts. “Latvijas valsts ceļi” saka – nopietnus uzlabojumus varēs veikt vien tad, kad kritīsies ūdens līmenis un ceļš būs sausāks.  

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (Zaļo un Zemnieku savienība) sacīja, ka situācija uz grants ceļiem ir slikta, laika apstākļi nelutina jau kopš vasaras, tajā pašā laikā viņš pauda, ka stāvoklis nav tik dramatisks, kā bija plūdu laikā.

Atbildīgie dienesti seko līdzi situācijai un iespēju robežās vietās, kur tas iespējams, dara visu, lai ceļi būtu izbraucami, un arī rīkojas preventīvi, lai novērstu kritiskās situācijas vietās, kur tās var veidoties. Tikko apstākļi ļaus, bojātos posmus labos, taču kārtīgi remonti, visticamāk, būs iespējami aprīlī.  

Pašreizējā situācijā ceļus uzreiz labo, tiklīdz to ļauj laika apstākļi, skaidroja uzņēmuma “Latvijas ceļu uzturētājs” vadītājs Raitis Nešpors. Pēc tam, kad ziemas uzturēšanas darbi noslēgsies, prioritāte būs ūdens novadīšanas sistēmas sakārtošana.

„Šobrīd šajā mirklī mēs maksimāli cenšamies nodrošināt caurbraucamību. Kur tas ir nepieciešams, mēs veicam īsos remontdarbus, avārijas remontdarbus, novēršam visas šīs sekas nekavējoties. Tur, kur ir tādi apstākļi, kā divos no slēgtajiem ceļu posmiem, kur ir pārplūdusi upe, kur ir ūdens virsū, tur ar ikdienas uzturēšanas pasākumiem diemžēl neko nevarēs darīt,” sacīja Nešpors.

Ministrs arī atzina, ka laika apstākļi nav prognozējami un nav izslēgts, ka situācija pavasarī var būt vēl smagāka un tieši tāpēc notiek preventīvais darbs.   

Bet ar applūdušajām vietām patlaban neko pasākt īsti nevarot. Jāgaida ūdens līmeņa krišanās. Tāpēc, piemēram, Iecavas-Lambārtes ceļā kāds jau izracis grāvi ūdens notecei. "Gan jau, ka vietējie. Ar ekskavatoru aizbrauca, izraka grāvīti, lai ūdens notek," nosaka vietējais iedzīvotājs Normunds.

Jau ziņots, ka slapjā laika dēļ šobrīd daudzviet bija apgrūtināta braukšana pa vietējiem ceļiem. Ilgstošo lietavu dēļ uz grants ceļiem visā valstī iestājies šķīdonis, savukārt atsevišķās vietās satiksmei slēgti applūduši autoceļu posmi. Piemēram, aizvien slēgts reģionālā ceļa Koknese – Ērgļi posms. Pārmitrināta ir grunts blakus ceļam, tikmēr pašu ceļu izskalo līdzās esošais avots. Slēgts ir arī ceļa posms Šķirpāni – Soboļina. Šis posms atrodas uz Zilupes un Ludzas novadu robežas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt