4. studija

Kāpēc Latvijas programmētāju reputācija pasaules mērogā ir apdraudēta?

4. studija

Nepaej garām! Kādas tās ir - Latvijas Bērnu fonda vasaras nometnes īpašiem bērniem?

Vai avārijas dienests tiesīgs atteikt palīdzību?

Lietavas Rīgā nopludina dzīvokli, bet RNP avārijas dienests nesteidz palīgā

Spēcīgās lietavas šā gada jūnija sākumā nopludināja dzīvokli kādā daudzdzīvokļu nama Rīgā, Pļavniekos. Dzīvokļa iemītnieki par notikušo uzreiz vērsušies apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) avārijas dienestā, kas nesteidza steigties palīgā, aicinot ierasties darbdienā un mierīgos apstākļos uzrakstīt iesniegumu. RNP atzina – avārijas dienesta rīcība šajā situācijā nebija pareiza.

Pirmdienas, 8.jūnija, vakarā Rīgā un tās apkārtnē plosījās spēcīgs negaiss un lietusgāzes. Un kāda daudzdzīvokļu nama Rīgā, Pļavniekos, iemītniekiem tas izraisīja īpaši nepatīkamas emocijas. Ģimene šajā pievakarē atgriezusies mājās, atvedot no bērnudārza savus sešgadīgos dvīņupuikas, un skats, kas pavēries dzīvoklī, bijis šokējošs – no griestiem, elektrības kontaktiem un citām vietām tecējis ūdens.

"Protams, bišķiņ iestājās panika, tā tomēr ir elektrība, un lija diezgan stipri. Sākām zvanīties – zvanījām no vismaz pieciem telefoniem, jo sazvanīt nevarēja. Pēc stundām divām ar lielām mokām izdevās sazvanīt, un mums pateica, ka tā vispār nav viņu kompetence, ka tā nav viņu problēma, lai mēs atbraucam kādā darbadienā, uzrakstām iesniegumu, kuru viņi izskatīs divu trīs dienu laikā un izlems, ko darīt. Viss!" par avārijas dienesta rīcību stāstīja Dace Jozefija Bališeva.

Appludinātā dzīvokļa īpašnieks Artis Vītiņš vaicāja:

"Vai namu apsaimniekotāja avārijas dienests zina, kas ir avārijas situācija, kā uz to reaģēt, jo patiesībā varēja daudzkārt mazināt šī te nelabvēlīgā notikuma sekas –

arī kaimiņi ir aizlieti, ja varētu adekvāti un savlaicīgi rīkoties. Manuprāt, mēs dzīvojam Eiropas valstī Latvijā, tiesiskā paļāvība mums liek paļauties uz to, ka ja mēs pildām savus pienākumus un maksājam savus rēķinus, tad mēs arī sagaidām, kad arī otrs – valsts pārstāvis, pašvaldības pārstāvis pildīs savus pienākumus. Nevis novēršas no atbildības un atstāj iedzīvotājus, savus īrniekus pašiem savā ziņā."

Tātad – avārijas situācijā uzņēmuma RNP avārijas dienesta darbinieki nevis nodrošina palīdzību, kā solīts – visu diennakti, bet gan aicina ierasties darbdienā un mierīgos apstākļos uzrakstīt iesniegumu? Vai uzņēmums šādu rīcību uzskata par pašsaprotamu?

"Jebkurā gadījumā šis ir ļoti nepatīkams gadījums. Pirmais jautājums ir par komunikāciju starp klientu un uzņēmumu – šāda veida komunikācija absolūti nav pieļaujama. Vispār nevar būt jautājumi par to, ka klientam ir tik ilgi jāmēģina nodrošināt avārijas brigādes ierašanās, jo pēc būtības,

saņemot informāciju par to, ka ir kaut kāda veida problēmas, šajā gadījumā uzņēmumam bija jānodrošina avārijas brigādes izbraukšana.

Nākamais jautājums ir par to, ka mēs vērtējam gan šo komunikāciju, gan tālāk avārijas brigādes darbu. Tas ir tas darbs, ko mēs šobrīd darīsim un, līdz ar to, no uzņēmuma puses mums jāatvainojas par šādu nekompetentu un nepietiekami ātru darbību. Tam cilvēkam ir jāsaņem konkrēts pakalpojums. Un viņš šajā gadījumā nesaņēma to, kas viņam bija jāsaņem – tieši no komunikācijas viedokļa," sacīja RNP pārstāvis Krists Leiškalns.

Dzīvoklī tobrīd veikts remonts – vienā no istabām, kas pilnībā appludināta, vēl tikai dienu pirms šī incidenta izlīmētas jaunas tapetes. Pozitīvā ziņa ir tā, ka dzīvoklis ir apdrošināts un remontā ieguldītos līdzekļus ģimenei izdosies atgūt, un pēc tam apdrošinātājs tos piedzīs no RNP, kas izvērtē zvanu centra operatores un avārijas brigādes darbinieku rīcību un atbilstību ieņemamajiem amatiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt