Lietām par pielaidi valsts noslēpumam Administratīvajā apgabaltiesā izbūvēs īpašu zāli

Lai nodrošinātu ar valsts noslēpumu saistītu lietu izskatīšanu, Administratīvajā apgabaltiesā par nepilniem 44 817 eiro izbūvēs īpašu zāli, otrdien, 15.maijā, lēma valdība.

Tieslietu ministrijā informēja, ka papildu finansējums ir nepieciešams, lai aprīkotu telpas sakarā ar tiesai noteikto kompetenci

izskatīt lietas par ģenerālprokurora lēmumiem speciālās atļaujas atteikumam, anulēšanai vai kategorijas pazemināšanai.

Saeima šī gada 1.februārī atbalstīja grozījumus likumā "Par valsts noslēpumu". Tie tika veikti, pamatojoties uz Satversmes tiesas 2016.gada spriedumu, ka norma - ģenerālprokurora lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams - nesaskan ar Satversmes tekstu, ka "Ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā".

Saistībā ar grozījumiem, kas stāsies spēkā 1.jūlijā, ģenerālprokurora lēmumu varēs pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā. Lai tas būtu iespējams, nepieciešams veikt tiesas sēžu zāles remontu atbilstoši normatīvo aktu prasībām un biroja tehnikas iegādi, kas atbilst izvēlēto NATO standartu drošības līmeņa prasībām.

No nepilniem 45 tūkstošiem eiro, kas piešķirti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, nedaudz vairāk kā 30 tūkstošus paredzēts tērēt tiesas sēžu zāles remontam, teju 13 tūkstoši nepieciešami datortehnikas iegādei un 750 eiro - dokumentu smalcinātāja iegādei.

Ministrijā informēja, ka līdz šim, izskatot lietu, kurā ir jāpārbauda informācija, kas ir valsts noslēpuma objekts, tiek piemērotas Administratīvā procesa likuma normas, kas regulē valsts noslēpuma vispārējo aizsardzības kārtību.

"Iepriekš praksē ar valsts noslēpumu saistītajām lietām netika akcentēti un pieprasīti tādi drošības noteikumi,

kādi ir aktualizēti šobrīd saistībā ar jauno lietu kategoriju, tāpēc lietu izskatīšana tika nodrošināta sadarbībā ar Drošības policiju," skaidro ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt