Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Igaunijā protestē zinātnieki

Kriminālprocess pret «Līkumu» direktoru nonāk tiesā

Lieta pret bijušā bērnunama «Līkumi» direktoru nonāk tiesā

Kriminālprocess pret Salas novada reorganizētā bērnunama "Līkumi" atstādināto direktoru Juri Boķi nonācis tiesā. Lieta saistīta ar bērnunamā "Līkumi" (tagad ģimenes atbalsta centrs "Saulstari") iepriekš fiksētiem vairākiem bērnu tiesību pārkāpumiem un pat smagiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Krimināllietu, kurā apsūdzēts atstādinātais bērnunama direktors Boķis, skata Zemgales rajona Jēkabpils tiesa. Pirmie ierodas bijušie bērnunama audzēkņi, cietušie. Daudzi no viņiem par pāridarījumiem izstāstīja tiesībsargam, pēc kura pārbaudes lieta ierosināta.

"Viņš man iesita ar roku pa seju, jo es negribēju atdot šķiltavas. Par to. Un man bija daudz cilvēku blakus, kas to redzēja," stāstīja cietusī Ineta. "Šodien, nākot uz šejieni, esmu sapratis vienu. To, ka trīs gadu laikā esmu ļoti gaidījis šo sēdi," atzina cietušais Anatolijs.

Lietā ir vairāk nekā 60 liecinieki, desmit cietušie, un materiāli apkopoti 20 sējumos. To vidū bērnu un ekspertu liecības, noklausītas telefona sarunas un citi pierādījumi.

Galvenie pārkāpumi – amatpersonas pilnvaru pārsniegšana, bezdarbība, piespiešana veikt abortu un citi. 

Boķis, jautāts, vai arvien neatzīst savu vainu, norādīja: "Nebūs nekādu komentāru līdz tiesas sēdei."

Pēc vairāk nekā stundu ilgām procesuālajām darbībām tiesa izsludināja pārtraukumu. Līdz lietas iztiesāšanai pēc būtības tiesa vēl trešdien, 29. maijā, nenonāca. Iemesls – viens no cietušajiem esot vēlējies piedalīties šīs dienas tiesas sēdē, taču tas nebija iespējams viņa veselības stāvokļa dēļ. Un, neraugoties uz pārējo cietušo lūgumu turpināt, tiesa lēma lietas izskatīšanu atlikt līdz 10. jūnijam.

"Kā aizstāve izteicās, viņai ir ļoti daudz jautājumu, būs papildu liecinieki," sacīja prokurors Pāvels Sondors. Apsūdzētā aizstāve Jeļena Kvjatkovska norādīja: "Protams, ka mēs gribam, lai šis process iet raiti un objektīvi. Saprotam, ka diez vai tas tā būs."

Arī pats atstādinātais Boķis pēc tiesas sēdes beigām norādīja, ka cerot uz drīzu lietas iztiesāšanu.

"Savu vainu noliedzu pilnībā. Jebkāda veida vardarbību es neesmu veicis pret bērniem. Un sīkākus komentārus es sniegšu pēc tam, kad būšu sniedzis liecību tiesnesei."

Tikmēr cietušo aizstāvis Artūrs Zvejsalnieks atzīmēja: "Pirmais un galvenais, ka ar šo lietu ir panākts, ka tām problēmām ir pievērsta uzmanība. Arī pateicoties žurnālistu darbam, ka šīs "sistēmas bērnu" problēmas ir izceltas."

Nākamajā tiesas sēdē jūnijā plānots nopratināt trīs no kopumā desmit cietušajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt