Lietā par viltus draudiem spridzināt kādu Rīgas skolu aizdomās tur 16 gadus vecu jaunieti

Valsts policija (VP) noskaidrojusi iespējamo vainīgo, kurš sūtījis viltus spridzināšanas draudu e-pastus kādai Rīgas skolai. Šo izglītības iestādi policija neatklāj, taču norāda, ka draudu e-pasta vēstuļu iespējamais autors ir kāds 16 gadus vecs jaunietis. Par notikušo uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Draudu e-pasti par iespējamiem drošības riskiem kādā Rīgas skolā saņemti vairākkārt – gan pagājušajā nedēļā, gan arī pirmdien, 14. oktobrī. Kā ierasts šādos gadījumos, veikta evakuācija un uz notikuma vietu izbrauca VP darbinieki, tostarp pretterorisma vienība "Omega", kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un pašvaldības policisti.

Pārbaudot ēku, informācija par drošības riskiem – sprādzienbīstamiem priekšmetiem neapstiprinājās nevienā no gadījumiem.

Pirmdien Valsts policijas Rīgas Centra iecirkņa darbinieki kopā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Informācijas nodaļas Infotehniskās grupas amatpersonām noskaidroja iespējamo vainīgo personu – kādu 16 gadus vecu jaunieti, kurš sūtīja draudu e-pastus par iespējamiem drošības riskiem skolā. Jaunietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. 

"Saņemot informāciju par iespējamiem drošības riskiem, policija šādas situācijas vienmēr uztver nopietni un rūpīgi pārbauda – drošība vienmēr ir pirmajā vietā! Jebkuram, kurš grasās šādi jokot, ir jāapzinās, ka tam ir ļoti nopietnas sekas un par to draud kriminālatbildība. Un mēs vienmēr darīsim visu, lai iespējamo vainīgo atrastu," norādīja VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess par apzināti nepatiesa paziņojuma par spridzināmās ietaises ievietošanu.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz vienam gadam, piespiedu darbs, vai naudas sods.

VP norāda, ka izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju policija nesniedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti