Lietā par vērienīgu cigarešu kontrabandu Latgalē notiesā astoņas personas

2013. gadā Latgalē izdevās apturēt kontrabandu lielā apmērā organizētā grupā, kurā bija iesaistīti arī divi policijas darbinieki. Latgales apgabaltiesa atzina par vainīgiem visus astoņus iesaistītos, piespriežot viņiem reālu brīvības atņemšanu.

Kriminālprocesā izņemti 6,9 miljoni cigarešu "Premjer", novēršot kaitējumu valsts budžetam vairāk nekā miljona eiro apmērā. Kriminālprocesā tika aizturētas astoņas personas, trīs no tām bijušie Valsts policijas darbinieki.

Prokurors visiem apsūdzētajiem bija pieprasījis piemērot reālu brīvības atņemšanu no 3 līdz 8 gadiem ar mantas konfiskāciju. Tomēr Rēzeknes tiesa lietā par vainīgiem atzina un notiesāja tikai divus no astoņiem apsūdzētajiem.

Pārsūdzot lēmumu Latgales apgabaltiesā, apgabaltiesas lēmums atšķiras, par vainīgajiem nosakot visas astoņas personas.

Inga Augustaviča: Par tiesas spriedumu kontrabandas lietāLāsma Zute

  Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāja palīdze Inga Augustaviča pastāstīja, ka tiesa atzina Juriju Dmitrijevu par vainīgu, viņam noteikts sods - brīvības atņemšana uz 5 gadiem 10 dienām, konfiscējot viņam piederošo mantu un atņemot tiesības veikt ar starptautiskajiem kravu pārvadājumiem un akcīzes precēm saistītu komercdarbību uz  gadu.

  “Attiecībā pret Kasparu Ancveru - sodīts ar brīvības atņemšanu uz 5 gadiem un 6 mēnešiem un ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu, atņemot tiesības veikt ar starptautiskajiem kravu pārvadājumiem un akcīzes precēm saistītu komercdarbību uz vienu gadu. Attiecībā pret Normundu Šereku un pārējiem apsūdzētajiem, kurus pirmā instance bija attaisnojusi, Latgales apgabaltiesa taisīja notiesājošu spriedumus, atzīstot Normundu Šereku par vainīgu, sodot viņu ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, atņemot tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz vienu gadu. Identiski atzīti par vainīgiem pārējie lietā apsūdzētie,” pastāstīja Augustaviča.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti