Lietā par tonnas hašiša kontrabandu lūdz apsūdzēt četras personas

Augusta sākumā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par līdz šim lielāko hašiša kontrabandu Latvijas vēsturē. Kriminālvajāšanai nodotas četras personas, informēja VID.

2015.gada aprīlī VID Muitas policijas pārvalde, sekojot operatīvo pasākumu laikā iegūtai informācijai, apturēja 1056,929 kilogramu hašiša kontrabandu, kura vērtība lēšama ap 8–12 miljoniem eiro. Izmeklēšanā noskaidrots, ka narkotisko vielu

kontrabandu veica organizēta grupa, kuras dalībnieki ir divu Latvijā reģistrētu uzņēmumu darbinieki.

Ikdienā uzņēmumi veica starpvalstu kravu pārvadājumus. Iepakojumi ar hašišu – 665 briketes – bija paslēpti kravas mikroautobusā speciāli šim nolūkam izveidotā slēpnī.  

Izmeklēšanā veiktas desmit kratīšanas, vairāk nekā 20 ekspertīzes, 55 apskates un vairāk nekā 40 nopratināšanas, kā arī vienlaikus iegūta informācija un veiktas izmeklēšanas darbības vēl trīs Eiropas Savienības valstīs un Krievijā.

9.augustā kriminālprocess nosūtīts Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret četrām aizdomās turētajām personām: trīs 1955., 1962. un 1971.gadā dzimušiem Latvijas nepilsoņiem un vienu 1970.gadā dzimušu Latvijas pilsoni.

Tiek rosināts sākt kriminālvajāšanu pēc trim diviem Krimināllikuma pantiem par:

  • preču un vielu, kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošana pāri Latvijas robežai
  • narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu.

No uzsāktā kriminālprocesa par hašiša kontrabandu atsevišķā lietvedībā tika izdalīts kriminālprocess pret vēl vienu – piekto – aizdomās turēto personu, kas ir organizētās grupas dalībnieks un šobrīd ir izsludināts meklēšanā.

Izmeklēšanas laikā tika atklāts vēl viens atsevišķs noziedzīgs nodarījums un tika izdalīts kriminālprocess par šaujamieroču munīcijas neatļautu glabāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti