Lietā par mēģinājumu pāri Latvijas–Lietuvas robežai pārvest 12 vjetnamiešus divi apsūdzētie

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par 12 vjetnamiešu nelikumīgu pārvietošanas mēģinājumu uz Lietuvu pāri Latvijas valsts robežai, informēja prokuratūrā.

Prokuratūra 7.decembrī krimināllietu nodeva Bauskas rajona tiesai. Tajā apsūdzētas divas personas par 12 Vjetnamas pilsoņu nelikumīgu pārvietošanas mēģinājumu pāri Latvijas valsts robežai.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai šā gada jūnija beigās viens no apsūdzētajiem, mantkārīgu motīvu vadīts, vienojoties ar izmeklēšanā nenoskaidrotu personu, 27.jūnijā kopā ar otru apsūdzēto nelikumīgi pārvietoja pāri Latvijas un Lietuvas robežai Vjetnamas pilsoņus.

Vjetnamiešus bija plānots ar automašīnu nogādāt Polijā.

Abas apsūdzētās personas, pildot agrāk saņemtos norādījumus - nogādāt vjetnamiešus Polijā –, brauca pa izmeklēšanā nenoskaidrotas personas iepriekš norādīto maršrutu caur Skaistkalni uz Lietuvu un tālāk uz Suvalkiem Polijā. Taču apsūdzētajām personām neizdevās savu noziedzīgo nodomu īstenot līdz galam, jo viņi tika aizturēti, pārvadājot nelegāli Latvijā esošos Vjetnamas pilsoņus.

Tāpat prokuratūrā pastāstīja, ka zināms – vjetnamieši nelegāli šķērsojuši Latvijas un Krievijas robežu, un viņiem nebija tiesību uzturēties Eiropas Savienība.

Prokuratūrā gan nekomentēja, vai sākts kriminālprocess arī par cilvēku nelikumīgu pārvietošanu pāri austrumu robežai.

Apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas par mēģinājumu grupā nelikumīgi pārvietot personas pāri valsts robežai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti