Sadaļas Sadaļas

Lietā par Latvijas iedzīvotāju vervēšanu darbam Lielbritānijā arestēta zeme Jūrmalā un luksus automašīna

Lietā par Latvijas valstspiederīgo vervēšanu darbam Lielbritānijā arestēts zemes gabals Jūrmalā un luksus klases automašīna. 

Pēc informācijas saņemšanas no Lielbritānijas tiesībsargājošām iestādēm 2017. gada novembrī Valsts policijā uzsākts kriminālprocess par to, ka laika posmā no 2013. gada līdz 2017. gada maijam Latvijā tika vervētas personas darbam Lielbritānijā ekspluatācijas nolūkā. 

Kriminālprocesā arī minētas apsūdzības mobilā telefona nolaupīšanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, draudu izteikšanā nogalināt vai nodarīt smagus miesas bojājumus, kā arī mērķtiecīga liecinieku iebiedēšana sniegt policijai liecības par cilvēku tirdzniecības faktu.

2018. gada janvārī kriminālprocesa ietvaros izveidota apvienotā izmeklēšanas grupa ar Lielbritānijas tiesībsargājošām iestādēm. 

Savukārt 2018. gadā Lielbritānijas tiesa notiesāja deviņus organizētās grupas dalībniekus par cilvēku tirdzniecības un darba ekspluatācijas veikšanu un atbalstīšanu organizētā grupā. 

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka organizētā noziedzīgā grupa laika posmā no 2012. gada 1. jūlija līdz 2015. gada 30. jūlijam Latvijas teritorijā vervēja maznodrošinātas personas, iegādājās tām aviobiļetes uz Lielbritāniju, kur izmitināja un paverdzināja, ar vardarbību atņemot personu identifikācijas dokumentus un iepriekš noformētās norēķinu kartes. Vēlāk paverdzinātās personas tika izmantotas dažādos darbos, bet paverdzināto personu norēķinu kartes prettiesiski izmantoja, noņemot no tām ieskaitīto darba algu skaidrā naudā bankomātos. 

Organizētās noziedzīgās grupas dalībnieki arī prettiesiski izmantoja paverdzināto personu norēķinu kartes ikdienas tēriņiem, kā arī citu paverdzināto personu nogādāšanai uz Lielbritāniju. Pēc Lielbritānijas tiesībsargājošo iestāžu datiem, kopumā tika identificētas 23 paverdzinātās personas no Latvijas. 

Kriminālprocesā no Lielbritānijas tiesībsargājošajām iestādēm tika saņemta informācija vēl par vairākām personām, kuras darbojās organizētās noziedzīgās grupas sastāvā un kurām Lielbritānijas tiesībsargājošās iestādes nebija izvirzījušas apsūdzības, jo tika konstatēts, ka tās noziedzīgos nodarījumus bija izdarījušas Latvijas teritorijā. 

Līdz ar to kriminālprocesā par aizdomās turētām tika atzītas vēl piecas personas, no kurām attiecībā pret trīs personām tika izdalīti kriminālprocesi, kas tika nodoti Latvijas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. 

Ņemot vērā, ka viena no aizdomās turētajām personām joprojām atrodas Lielbritānijā, kur izcieš Lielbritānijas tiesas piespriesto brīvības atņemšanas sodu, kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšana pret šo personu vēl nav pabeigta. 

2021. gada janvārī no minētā kriminālprocesa tika izdalīts cits kriminālprocess pret noziedzīgās grupas galveno organizatoru par mobilā telefona nolaupīšanu, kas izdarīta 2018. gada 5. janvārī Jūrmalā. Vienlaikus lieta sākta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu laika posmā no 2015. gada 30. septembra līdz 2018. gada 20. februārim un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu personu grupā laika posmā no 2015. gada septembra līdz 2018. gada februārim. 

Kriminālprocesā pieņemti lēmumi par aresta uzlikšanu minētās personas mantai – luksus klases automašīnai “BMW” un zemes gabalam Jūrmalā. Arestētais transportlīdzeklis tika realizēts un zemes gabals ar tiesas lēmumu tika atzīts par noziedzīgi iegūtu un konfiscējamu. 

2021. gada 8. februārī izdalītais kriminālprocess tika nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. 

KONTEKSTS:

2017. un 2018. gadā tika aizturēta personu grupa, kuras dalībnieki piecu gadu garumā bija nodarbojušies ar maznodrošinātu Latvijas iedzīvotāju iesaistīšanu piespiedu darbā Lielbritānijā. Turpinot izmeklēšanu saistībā ar šo lietu izdalītā kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, Rus.LSM.lv vēstīja, ka grupējumu vadīja 54 gadus vecais Ainārs Pelcis, kurš kopā ar astoņiem līdzzinātājiem organizēja upuru pārcelšanos uz Lielbritāniju.

Valsts policija 2020. gada 8. februārī nodeva lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret noziedzīgās grupas galveno organizatoru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt