Lietā par kokoglēs atrasto kokaīnu lūdz apsūdzēt divus aizdomās turamos

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu par 31,19 kilogramu kokaīna kontrabandu. Narkotikas savulaik tika atrastas kokoglēs, kuras ievestas no Paragvajas. Tagad šajā lietā lūdz uzrādīt apsūdzību divām personām.

2016.gada aprīlī VID amatpersonas kādā noliktavā Rīgā atklāja fasētas kokogles, kuras pēc uzrādītajiem pavaddokumentiem bija ievestas no Paragvajas. Pārbaudēs tika atvērti 809 kokogļu maisi un konstatēts, ka viens no tiem nav rūpnieciski iepakots – salaiduma vietas sakniedētas ar dzelzs skavām. Atverot maisu, atklājās, ka tā apakšā starp papīra loksnēm atrodas caurspīdīgs iepakojums ar baltu pulverveida vielu.

VID darbinieki nodeva ekspertīzei 885 kokogļu iepakojumus, kuros saskaņā ar Muitas laboratorijas atzinumu atradās pelēkbrūna, zaļgana un bezkrāsaina 43 kilogramu masa, no kuras 31,19 kilogrami izrādījās kokaīns.

Par atklāto noziegumu tika uzsākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu pārvietošanu pāri Latvijas robežai nelikumīgā veidā, lielā apmērā, organizētā grupā. Tika aizturēti divi 1962. un 1968. gadā dzimuši Latvijas pilsoņi. Izmeklēšanā viņi atzīti par aizdomās turētajiem un līdz 2016.gada decembrim atradās apcietinājumā. Vēlāk abām personām piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka viena no aizturētajām personām Lietuvā iegādājās uzņēmumu, kura darbība bija paredzēta ar Paragvajā iegādātu kokogļu realizāciju Latvijā, kas darbojās kā piesegs narkotisko vielu pārvietošanai.

Iegūstot pietiekami pierādījumu, šī gada 8.februārī kriminālprocess tika nosūtīts prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret abām aizdomās turētajām personām pēc trim Krimināllikuma pantiem – par kontrabandu grupā, par līdzdalību noziegumā un par narkotisko vai psihotropo vielu pārvietošanu pāri Latvijas robežai nelikumīgā veidā, lielā apmērā, organizētā grupā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti