Lietā par jaunas sievietes slepkavību Carnikavā rosina sākt kriminālvajāšanu

Valsts policija kriminālvajāšanas uzsākšanai Pierīgas prokuratūrai nosūtījusi kriminālprocesu par 2003. gadā dzimušas sievietes slepkavību pastiprinošos apstākļos, kas tika izdarīta šā gada 26. jūnijā Carnikavā meža masīvā.

Jau ziņots, ka šā gada 27. jūnijā par šo noziedzīgo nodarījumu tika aizturēts bojāgājušās paziņa, kurš šobrīd atrodas apcietinājumā.

Šogad 27. jūnijā Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka no iepriekšējā vakara bezvēsts prombūtnē atrodas kāda 2003. gadā dzimusi sieviete. Viņa pēdējo reizi redzēta 26. jūnijā Ādažu novada Carnikavā kopā ar savu paziņu – 2004. gadā dzimušu vīrieti.

Policija nekavējoties sāka saņemtās informācijas pārbaudi un sievietes meklēšanu. Tās pašas dienas pievakarē Carnikavas meža masīvā likumsargi atrada bezvēsts prombūtnē esošās sievietes līķi ar acīmredzamām vardarbīgas nāves pazīmēm.

Vienlaikus tajā pašā dienā ap pulksten 13.30 Valsts policijas rīcībā nonāca informācija, ka bezvēsts prombūtnē esošās sievietes paziņa atrodas Rīgā uz kādas daudzdzīvokļu mājas jumta un, iespējams, vēlas izdarīt pašnāvību. Notikuma vietā ieradās operatīvie dienesti, lai novērstu pašnāvību. Veiksmīgas sadarbības rezultātā jaunais vīrietis tika aizturēts turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Izmeklēšanas laikā vīrietis atzīts par aizdomās turēto kriminālprocesā. Tika noskaidrots, ka iespējamais vainīgais bijis bojāgājušajai sievietei iepriekš pazīstams un noziegums, visticamāk, izdarīts personīgu motīvu dēļ.

Kriminālprocess ir kvalificēts – par slepkavību, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana (Krimināllikuma 117. panta 4. un 5. punkts). Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, 28. novembrī likumsargi kriminālprocesu nosūtīja Pierīgas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti