Panorāma

Pieredzes apmaiņā NRC “Vaivari” ierodas 15 ārsti no Ukrainas

Panorāma

Panorāma

Carnikavas skolotāja lietā trīs cietušie

Lietā par Carnikavas skolotāja iespējamiem dzimumnoziegumiem trīs cietušie; viņus mēģināts ietekmēt

Krietni pavirzījusies izmeklēšana kriminālprocesā, kur aizdomās par dzimumnoziegumu pret nepilngadīgo policija aizturēja Carnikavas pamatskolas skolotāju, kurš paturēts apcietinājumā. Lietā par cietušiem atzīti trīs pusaudži. Tāpat šajā procesā figurē vēl viens aizdomās turamais, kurš pēc skolotāja aizturēšanas centies cietušos ietekmēt.

Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja priekšnieks Vilnis Naglis norādīja uz pantu, pēc kuriem kvalificēts kriminālprocess pret gados jauno skolotāju: "Par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot cietušā bezpalīdzību, vai pret cietušā gribu, lietojot draudus."

Pats pedagogs ar policiju nesadarbojas.

"Mums darbs netiek atvieglots, teiksim tā. Ir vēl viena kvalifikācija – par pretošanos valsts varas pārstāvim aizturēšanas brīdī. Domāju - viss par šo personu ir skaidrs," sacīja Naglis.

Kriminālprocesā figurē vēl kāds aizdomās turamais. Pēc skolotāja aizturēšanas viņš mēģināja ietekmēt cietušos. Tomēr viņam piemērotais drošības līdzeklis nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Ar viņu policijā veiktas pārrunas.

Tikmēr pedagogam piemērots apcietinājums, un tiesa to nav mainījusi arī pēc pārsūdzības.

Par cietušajiem atzīti trīs skolēni un, visticamāk, būs arī ceturtais.

Pedagogs ir gados jauns un iedvesmojošs. Līdz šim nekādu aizdomu nebija. Tagad inspektori strādā arī skolās, kurās viņš mācījis bērnus, līdz sācis strādāt Carnikavā.

"Mums turpināsies darbs ar citām skolām, jāpaskatās vēsturiskie fakti. Tādus "varoņus" neviens neslēpj," piebilda policijas pārstāvis.

Jāatgādina, ka Carnikavas gadījumā par pedagogu anonīmi ziņoja skolas direktoram, kurš nekavējoties reaģēja un vērsās policijā. Likuma sargi uzsver, ka ļoti liela nozīme ir bērnu un vecāku savstarpējai uzticībai. Šādus noziegumus var atklāt tikai tad, ja bērni nebaidās runāt.

"Tās ir tikai sarunas. Un vecākiem jābūt vērīgiem. Un ne tikai četros, piecos gados vai, kad pirmā klasīte. Ieskaitot vidusskolu. Vecāki ir atbildīgi! Jāpievērš uzmanība izmaiņām, draugu lokam. Vecākiem ir viss jāzina: ar ko atpūšas brīvajā laikā, lielas blēņas, mazas blēņas. Ja vecāki visu zina, tad līdz šādai situācijai, kā nonākuši šie jaunieši, nenonāks," sacīja Naglis.

Ja pedagoga vainu pierādīs un būs notiesājošs spriedums, viņam var draudēt brīvības atņemšana līdz pat 15 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti