Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājnieks izolējas laivu mājā

Liepājnieks Ģirts Razma pēc atgriešanās no Edinburgas pašizolējas laivu mājā

"Priecāties par to, kas ir dots un daudz neplānot nākotni" - pie šāda secinājuma nonācis liepājnieks Ģirts Razma, kuram aizsākusies jau otrā nedēļa pašizolācijā. Lai nebūtu kontaktā ar ģimenes locekļiem un apkārtējo sabiedrību, viņš šo laiku apzinīgi pavada laivu mājā.

Par to, ka jāpārtrauc līdz marta beigām plānotā uzturēšanās Edinburgā un pēc iespējas ātrāk jāatgriežas Latvijā, Ģirts sapratis, līdzko izdzirdējis informāciju par valsts robežu slēgšanu. Laimīgi izdevies vēl nopirkt aviobiļeti un atgriezties Rīgā.

"Pa visu to burzmu, kamēr braucu, un, pirms biļeti pirku Edinburgā, biju palaidis garām, ka te kaut kāda karantīna jāievēro divas nedēļas. Lidostā 15. marta rītā neviens neinformēja. Mēs visi atlidojām, paņēmām savas somas un devāmies kur nu katrs," klāstīja liepājnieks.

Liepājā Ģirts atgriezies ar savu personīgo automašīnu, taču māte un sieva nav ļāvušas atgriezties pie ģimenes, bet gan likušas pašizolēties.

Tā kā nav bijis citu variantu, tad nācies apmesties pašam piederošajā laivu mājā, kur abas sievietes  jau iepriekš sarūpējušas pārtiku.

Ģirts klāstīja, ka viņš jūtas labi. "Ar laivu paairēju, vakarā, kad tumšāks, tad pabraucu ar velosipēdu, es gan nezinu, vai drīkstu to darīt, bet laikam jau jā, ja neesmu cilvēkos. Lasu Bībeli un kādas citas interesējošas lietas. Un starp citu, Bībelē rakstīts, ka esiet paklausīgi varām, tad es arī cenšos būt paklausīgs un ievērot divu nedēļu pašizolēšanos."

Jaunākajai informācijai un saziņai ar mājiniekiem kalpojot internets.

Šobrīd pietiekot laika arī dažādiem saimnieciskajiem darbiem un filozofiskām pārdomām par neierasto situāciju, kas krasi mainījusi ierasto dzīvi.

"Es esmu diezgan mērķtiecīgs, savu mērķi, kuru biju izvirzījis, līdz galam neīstenoju. Bet ir tāds teiciens - salīdzinājumā ar revolūciju tas ir sīkums. Vari nemaz neplānot daudz uz priekšu savā dzīvē, īpaši necenties plānot, bet vienkārši iet, strādāt, darīt, jo tas viss kā kāršu namiņš vienā sekundē var sabrukt, visi lielie plāni, visi lielie notikumi, lielie braucieni," sprieda Ģirts.

KONTEKSTS:

Latvijas iedzīvotājiem, kuri atgriežas mājās no ārzemēm, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija. Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto pasākumu neievērošanu paredzēta administratīvā un arī kriminālatbildība. Ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 dēļ Latvijā noteikta no šā gada 13. marta līdz 14. aprīlim.

Līdz pirmdienai, 23. martam, Latvijā apstiprināti kopumā 180 Covid-19 saslimšanas gadījumi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti