Dienas ziņas

Iznāk grāmata par latviešu biedrībām Latvijā

Dienas ziņas

Vērš uzmanību uz lauku bibliotēku pastāvēšanu

Vāc parakstus pret bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu

Liepājnieki vāc parakstus pret bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu

Tikai 800 metru attālumā no dzīvojamo māju masīva un kilometra attālumā no Liepājas Reģionālās slimnīcas plānots celt bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu. Tajā paredzēta izlietotu katalizatoru pārstrāde, rūdas maisījumu un metāllūžņu kausēšana. Sākusies parakstu vākšana pret rūpnīcas celšanu.

ĪSUMĀ:

  • “eVan group” vēlmi celt rūpnīcu Liepājā pauda jau 2017. gadā.
  • Par rūpnīcu notikušas divas sabiedriskās apspriešanas, saņemti aptuveni 300 paraksti pret.
  • Tagad jaunu parakstu vākšanas kampaņu internetā sākusi biedrība “Radi vidi pats”.
  • Dome par atļauju celt rūpnīcu var lemt pēc ietekmes uz vidi izvērtējuma.
  • Vides uzraugi nav saņēmuši visu informāciju, lai izvērtētu ietekmi uz vidi.
  • Uzņēmumam pieprasīta papildu informācija.
  • Iedzīvotāji uztraucas, ka rūpnīcai izvēlētā vieta ir pārāk tuvu slimnīcai un mājām.

Vides uzraugi informēja, ka pagaidām nevar izvērtēt ietekmi uz vidi, jo no idejas autoriem neesot saņemta visa nepieciešamā informācija.     

Vēlmi Liepājā celt bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu, kas radīs aptuveni 15 jaunas darba vietas, SIA “eVan group” savā iesniegumā Vides pārraudzības valsts birojam pauda jau 2017. gada nogalē.  

Liepājas pašvaldībā informēja, ka līdz šim par rūpnīcu notikušas divas sabiedriskās apspriešanas un saņemti aptuveni 300 pret šo objektu noskaņotu iedzīvotāju paraksti.

Tagad jaunu parakstu vākšanas kampaņu internetā uzsākusi biedrība “Radi vidi pats”.

“Dome atļaut vai neatļaut var lemt tikai pēc novērtējuma uz vidi saņemšanas. Zinām un jūtam, ka sabiedrībai dažādi viedokļi, bet ņemt vērā iedzīvotāju iebildumus arī ir ietekmes uz vidi novērtējuma process,” skaidroja Liepājas domes Vides nodaļas vadītāja Dace Liepiniece.

Vides pārraudzības valsts birojā informēja, ka šobrīd no rūpnīcas projekta ierosinātājiem nav saņemta visa pieprasītā informācija, līdz ar to nevar izstrādāt minētā objekta novērtējumu uz vidi.

Zināms, ka gadā rūpnīcā plānots pārstrādāt nepilnus 26 000 tonnu katalizatoru, kas sākotnēji izmantoti sērskābes ražošanai, un visas pārstrādes procesā radušās gāzes un putekļus uzņēmums sola savākt, izmantojot filtrus.

“Lai kaut ko novērtētu, jābūt pilnam rāmim, kas nāk iekšā, kas aiziet produkcijā, kas aiziet gaisā, kas atkritumos, kas aiziet ūdeņos. Standarta plūsmas shēma. Šajā lietā bija pietiekoši nozīmīgas nepilnības, ko lūdzām norādīt,” sacīja Vides pārraudzības valsts biroja direktors Arnolds Lukšēvics.

Liepājas dome informēja, ka vietu topošajai rūpnīcai pilsētas nomalē, Kapsēdes ielā 3, izvēlējies pats uzņēmums, jo tur jau atrodas ražotne, kur, kā ziņots uzņēmumu datu bāzē, notiek čuguna, tērauda un dzelzs sakausējumu ražošana.

Pret bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcas celtniecību noskaņotie iedzīvotāji – gan biedrība “Radi vidi pats”, gan “Vides aktīvistu grupa” uztraucas, ka izvēlētā vieta ir pārāk tuvu slimnīcai un dzīvojamām mājām, turklāt neesot pārliecības, ka rūpnīcas darbība neradīs smakas, trokšņus un putekļus.

“Šis nav vienīgais sāpīgais jautājums. Uzskatām, ka līdz šim vides jautājumiem vispār Latvijā ļoti pavirši pieiets, lobējot šauru grupu intereses. Tā vairs nevar,” uzsvēra vides aktīvistu grupas pārstāve Kristīne Dzelme.

Biedrības “Radi vidi pats” aktīvistus pirmdien, 28. janvārī, klātienē sastapt neizdevās, taču telefonsarunā tās pārstāve Laura Grundmane uzsvēra, ka paraksti pret rūpnīcu portālā manabalss.lv tiek vākti, jo iedzīvotāji ir nevis pret rūpniecības attīstību, bet par tīru vidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt