Ārpus Rīgas

Uz Latvijas austrumu robežas trūkst vairāk nekā 230 robežsargu

Ārpus Rīgas

Avīzes "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore par Platones dzeramā ūdens problēmām

Biedrība "Radi vidi pats" aicina iesaistīties brīvprātīgajā darbā dažādās pasaules valstīs

Liepājnieki dodas brīvprātīgajā darbā pasaulē, ārzemnieki - uz Liepāju

Šobrīd biedrība „Radi vidi pats” programmas „Erasmus PlusLV” ietvaros aktīvi meklē brīvprātīgos, kuri varētu doties uz dažādām pasaules valstīm. Līdz nedēļas beigām ir iespēja pieteikties brīvprātīgajam darbam Gruzijā jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kuri līdz šim nekad nav ceļojuši, kuri neprot angļu valodu un kuriem ir grūtības iesaistīties formālajā izglītībā.

26 gadus vecā Sonja ir brīvprātīgā no Horvātijas. Viņai ir savs stāsts, kāpēc viņa izvēlējusies brīvprātīgo darbu.

Sonja ir pabeigusi angļu valodas un filozofijas studijas, vēlāk strādājusi skolā, taču no darba aizgājusi, jo jutusies ierobežota vietā, kurā dzīvo un strādā.

Tagad viņa ir brīvprātīgā Liepājā. Braucienu uz Liepāju viņa uztvērusi kā izaicinājumu, jo Baltijas valstis viņai bijis kas svešs un nezināms.

„Liepājā es strādāju divās organizācijās - daļa aktivitāšu notiek biedrībā „Radi vidi pats”, kur es iesaistos velokultūras popularizēšanā, palīdzu iesaistīt jauniešu iknedēļas piektdienas nakts braucienos,” stāsta Sonja. “Stāstu arī jauniešiem par to, kas ir brīvprātīgais darbs, kāpēc tas ir saistoši un kāpēc es pati izvēlējos to darīt. Vēl es strādāju organizācijā „Karosta Kids”, kur mērķauditorija ir riska grupas jaunieši un bērni. Es ar viņiem pavadu kopā brīvo laiku un iedrošinu komunicēt angļu valodā,” stāsta Sonja.

Viņa pauž, ka brīvprātīgā darbs ne tikai paplašina pazīšanās loku starptautiskā mērogā, tas arī ļauj domāt plašāk un iemāca risināt nestandarta situācijas.

Liepājniece Agata Babina no biedrības „Radi vidi pats” brīvprātīgo darbu dažādās pasaules valstīs organizē jau 12 gadus. Šo gadu laikā piesaistīti un uz citām zemēm aizvesti aptuveni 70 brīvprātīgie. Agata uzskata, ka katram šis darbs nav paredzēts, taču galvenais ir vēlme iesaistīties un dalīties ar saviem resursiem.

“Jābūt gatavam būt atvērtam. Censties gribēt atvērt sevi, pat ja mēs tādi neesam, esam intraverti – skatīties platām acīm, klausīties ar dziļām ausīm. Gribēt dalīties ar to, kas ir tevī, un ņemt pretī to, ko tev dod,”

norādīja Babina.

Biedrība „Radi vidi pats” un brīvprātīgo programma aicina izkāpt no savas komforta zonas. Šoreiz īpaša uzmanība pievērsta jauniešiem, kuriem ir zināmas grūtības komunicēt angļu valodā vai ir cita rakstura sarežģījumi.

„Mēs redzējām, kā jaunieši atveras pēc visādām pieredzēm ārzemēs, it sevišķi tie jaunieši, kuri ikdienā nedomā par tādām lietām, par to, kas notiek ārpus viņu ikdienas burbuļa,” par brīvprātīgā darba iespējām Gruzijā stāsta projektu vadītāja Linda Ulāne. “Mēs esam radījuši speciāli programmu jauniešiem vecumā no 18 – 30 gadiem. Mēs sūtīsim 12 jauniešus uz Gruziju no jūlija vidus līdz septembra vidum. Puse no grupas ir jaunieši, kuriem ikdienā neiet tik viegli, kuri nerunā angliski,  varbūt nekad nav ceļojuši, neveicas skolā, varbūt ģimenes neatbalsta. Projektā ir pietiekami liela atbalsta sistēma, lai viņi divus mēnešus varētu dzīvot ārpus ierastās vides, uzlabot valodas zināšanas un uzzināt kaut ko jaunu par sevi.” 

Paralēli Gruzijas projektam „Radi vidi pats” līdz šīs nedēļas beigām gaida pieteikumus vēl diviem projektiem. Divi jaunieši no Latvijas var iesaistīties starptautiskā komandā, kas strādās Bulgārijā kādā mazā ciematiņā no 21. jūlija līdz 2. septembrim. Savukārt jūlijā un augustā lielāka mēroga starptautiska grupa strādās Horvātijā. Abi projekti saistīti ar zaļo dzīves veidu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt