Dienas ziņas

Rundāles pils dārzā sāk ziedēt rozes

Dienas ziņas

Par savu drošību atbildi pats!

Studenti izsaka neuzticību rektoram

Liepājas Universitātes studenti izsaka neuzticību rektoram Rimšānam

Liepājas Universitātes studenti nostājas pret savas augstskolas rektoru. Studentu padome izteikusi neuzticību rektoram Jānim Rimšānam. Jaunieši uzskata, ka rektors viņos neieklausās un nerisina studentiem aktuālus jautājumus. Viņi arī uzskata, ka tiek pieļautas kļūdas augstskolas pārvaldībā. Studentus aktīvi rīkoties pamudinājis universitātes docents.

Liepājas Universitātes Satversmes sapulces ievēlētais Jānis Rimšāns ar Ministru kabineta (MK) rīkojumu rektora amatā tika apstiprināts 2010. gada februārī. Liepājas Universitātes 60 jubilejas priekšvakarā studentu padome izsaka viņam neuzticību.

Ziņu par to sociālajos portālos izplatīja izglītības iestādes docents un senators Pāvels Jurs. Viņš arī bijis tas, kurš iedrošināja studentus vērsties universitātes senātā. „Mēs vēlamies uzsvērt, ka mēs augstu cienām Jāni Rimšānu kā zinātnieku, pasniedzēju, bet šeit mums jārunā par būtiskām pieļautām kļūdām tieši menedžmentā, augstskolas pārvaldībā,” saka Liepājas Universitātes senators Pāvels Jurs.

18. Liepājas Universitātes Studentu padome (SP) ar jaunu sastāvu un priekšsēdētāju darbu uzsākusi šā gada aprīlī. Vadītāja Madara Šuktere stāsta, ka studentus satrauc vairāki jautājumi, piemēram, universitātes dienesta viesnīcas sliktais stāvoklis, kur mītot arī parazītkukaiņi. „Studentus neapmierina dienesta viesnīcā notiekošais, visu mazo iemītnieku atrašanās, kad studenti vēršas ar jautājumiem pie vadības, tad vadība ir ļoti delikāta un neatbild,” Liepājas Universitātes SP priekšsēdētāja Madara Šuktere.

Tāpat radies jautājums – kāpēc palielināt strādājošo personālu, ja studentu skaits ir sarucis. „Nepamatoti pieaug administratīvais aparāts, mēs neredzam nekādu atdevi no tā. Mēs nevaram pārvaldīt augstskolu kā savu privāto uzņēmumu cerībā, ka to visi sapratīs,” saka Šuktere.

Liepājas Universitātes Senāta direktore Zanda Gūtmane izglītības iestādē strādā 20 gadus. Šo gadu laikā pirmo reizi tiek izteikta neuzticība rektoram.

„Šobrīd darbojas pavisam jauna Studentu padome, un varbūt, lai parādītu to, ka iepriekšējā periodā mēs tiešām esam centušies uzklausīt studentu intereses, varu pieminēt, piemēram, pagājušajā gadā ļoti pozitīvs fakts – notika vairākas vakara diskusijas, ļoti labas, protams, arī brīžiem asas sarunas, kurās tika risināti dažādi jautājumi,” norāda Gūtmane.

Pats Liepājas Universitātes rektors Jānis Rimšāns otrdien nebija sazvanāms. 30. jūnijā notiks universitātes Satversmes sapulce, kurā Rimšāns atskaitīsies par gada laikā paveikto. Studenti pieprasījuši, lai sapulcē notiktu arī uzticības balsojums rektoram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti