Dienas ziņas

Diskutē par Kārļa Ulmaņa lomu vēsturē

Dienas ziņas

Veicina bērnu vēlmi sportot

Plāno jaunu iespēju studentiem

Liepājas Universitāte piedāvās studentiem apvienot darbu ar mācībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Liepājas Universitāte plāno no nākamā mācību gada ieviest duālo mācību programmu, lai dotu iespēju studentiem apvienot mācības ar darbu uzņēmumos. Pirmie tajā tiks iesaistīti mehatronikas specialitātes studenti – jau no 1. kursa bakalaura programmā. Projektā piekrituši iesaistīties vairāki Liepājas uzņēmumi.

Situācija, kad students, atrodot darbu un nespējot to apvienot ar studijām, mācības nolemj pamest, ir diezgan bieži sastopama. Tāpēc Liepājas Universitāte ir nākusi klajā ar iniciatīvu izveidot duālo apmācību programmu augstskolā, kuru Latvijā jau kopš 2013. gada īsteno vidējās speciālās izglītības iestādes.

Universitāte paredz, ka students, saglabājot bakalaura programmas kredītpunktus, vidēji četras stundas dienā un jau sākot ar 1. kursu, varēs strādāt uzņēmumā. “1. kursa periods ir tas kritiskākais, kad ir jāsaprot studentam, vai viņš ir izvēlējies pareizo profesiju, un to arī viņš, uzņēmumā strādājot, saprot. Protams, mēs iesaistīsim arī vecākos kursus pamazām - pakārtojot viņu mācību grafikus,” saka Liepājas Universitātes inženierzinātņu doktors Armands Grickus.

Programmā kā pirmie tiks iesaistīti mehatronikas specialitātes bakalaura studenti. Viņiem būs iespēja gūt pieredzi darbā kā topošajiem inženieriem vairākās jomās, tostarp jaunu ierīču un detaļu konstruēšanā, automātiskās vadībās programmēšanā un citur.

“Mūsdienās visi studenti grib iet tikai strādāt un pelnīt naudu, un līdz ar to, ja viņiem tas būs iespējams, apvienojot ar studijām, tad tas droši vien, ka piesaistīs,” skaidro studiju programmas „Mehatronika” 1. kursa studente Daiga Agita Simsone.

Ieviešot duālo apmācību programmu, universitāte paredz atgriezenisko saiti ar uzņēmumiem. Tiem būs iespēja sniegt savu redzējumu par mācību procesu, motivējot jaunieti studijas augstskolā pabeigt. “Mēs neesam ieinteresēti kādu atraut, lai viņš cehā strādā īstermiņā, jo man interesē ilgtermiņā. Tas nozīmē to, ka, ja viņam ir laba izglītībā un plus viņš strādā, es zinu, ka viņš pabeigs mācīties, un viņš man būs labs darbinieks desmit divdesmit gadus,” skaidro AS „Liepājas papīrs” prezidents Jānis Vilnītis.

Lai arī uzņēmumi, kas piekrituši programmā piedalīties, piedāvā brīvas vakances, lielākā daļa no tiem pagaidām neparedz četru stundu pusslodzes darba laiku, kuru būtu nepieciešams piemērot. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti