Liepājas Universitātē 70 neaizpildītas budžeta vietas

Liepājas Universitāte jaunajā studiju gadā piedāvā 300 budžeta vietas, no kurām brīvas ir vēl 70. Lai gan reflektantu skaits bijis par aptuveni 10% lielāks nekā pērn, atsevišķās eksakto priekšmetu studiju programmās nav garantēta grupu komplektācija.

Liepājas Universitāte šogad studentus uzņem 31 studiju programmā. Grupas bez problēmām izdevies nokomplektēt pedagoģijas un humanitārajās studiju programmās, taču, piemēram, informācijas tehnoloģijās, mehatronikā un datorzinātnēs joprojām brīvas gan maksas, gan budžeta vietas. “Ir tādas programmas, kur nav grupa nokomplektēta, jo pietrūkst pieteikumu skaita. Ceram to izdarīt papildu uzņemšanā,” saka universitātes uzņemšanas komisijas sekretāre Aija Lagzdiņa.

Lai gan studentu skaits sarūk visā valstī, Liepājas Izglītības pārvalde uzskata, ka vietējai universitātei esošā situācija nav jāuztver kā norma un jāmeklē problēmas cēlonis. “ Budžeta vietas brīvas!

Viela pārdomām, kāpēc tā, kāpēc uz Liepāju nenāk. Vai tas ir studiju programmu vai kvalitātes piedāvājums?” saka Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

“Kvalitātes uzlabošana notiek nepārtraukti. Visās augstskolās,” saka Liepājas Universitātes studiju prorektore Māra Zeltiņa.

Atsevišķas Latvijas augstskolas medijos jau paudušas viedokli, ka šogad lomu spēlē arī vidusskolas absolventu sliktie rezultāti fizikas, ķīmijas un matemātikas centralizētajos eksāmenos. Līdz ar to viņi nespēja iestāties vairākās augstskolu eksaktajās studiju programmās.

Arī Liepājā centralizētā eksāmena rezultāti, piemēram, matemātikā bija sliktāki nekā pērn. Izglītības pārvalde ar pētījuma palīdzību mēģinās atrast iemeslu tam, lai nākotnē novērstu to, ka slikto eksāmenu rezultātu dēļ jaunieši neiekļūst augstskolā.

“Veiksim pētījumu par divpadsmitajiem, kādi bija viņu rezultāti 10. un 11. klasē. Šogad jaunajiem desmitajiem oktobrī dosim diagnosticējošos darbus, lai saprastu, kādi viņi ir, ko darīt,” norāda Liepājas Izglītības pārvaldes vispārizglītojošo skolu speciāliste Inta Budriķe.

Lai nākotnē sekmētu topošo studentu interesi par atsevišķu eksakto programmu studijām tieši Liepājas Universitātē,

Liepājas dome šoruden izsludinās konkursu uz pašvaldības stipendijām topošajiem ķīmijas un fizikas skolotājiem.

Tas plānots kā līdzeklis augstskolu vidū esošajā konkurences cīņā par studentu skaita palielināšanu, kā arī iespēja novērst pilsētas skolās konstatēto attiecīgo pedagogu trūkumu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt