Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

Maiznieki neapmierināti ar hibrīdo rudzu šķirnēm

Ārpus Rīgas

Pret aļņiem un stirnām cīnīsies ar aitu vilnu

Liepājas tehnikumā jaunieši ziemas uzņemšanā var sākt mācības divās profesijās

Liepājas tehnikumā jaunieši ziemas uzņemšanā var sākt mācības divās profesijās

Jauniešu garantijas programmā ziemas uzņemšanā Liepājas Valsts tehnikums piedāvā iegūt automehāniķa un apkalpošanas speciālista prasmes. Mācības ilgst gadu vai pusotru, un tās ir bez maksas.

 

„Pirms dažiem mēnešiem sapratu, ka laiks kaut ko mainīt. Man ir 28. No ārzemēm atgriezos Latvijā. Sāku domāt, ko lai daru. Mana vecmāmiņā bija lasījusi, ka ir iespējas mācīties līdz 29 gadu vecumam. Studentam tas ir bez maksas, finansējums nāk no ES fondiem, un gada vai pusotra gada laikā var apgūt profesiju,” stāsta Zoja Krava, kura Liepājas Valsts tehnikumā sāka apgūt kuģu pavāra profesiju.

Viņa līdz šim strādājusi ēdināšanas nozarē, tāpēc šādas profesijas izvēle nav bijusi nejauša: „Esmu strādājusi kā pavāre un viesmīle. Sāku mācīties septembra vidū, vēlāk būs arī prakse un noslēguma eksāmeni. Ceru, ka man izdosies, jo kuģu pavārs nav tikai pavārs, kurš nodarbojas ar [ēdināšanas] mākslu, bet ir arī ceļotājs. Tas ir interesanti.”

Profesionālo priekšmetu skolotāja un prakses vadītāja loģistikas un transporta jomā Māra Birze sava darba laikā ir sapratusi, cik svarīgi uzņēmējiem ir jaunie speciālisti, kuri varējuši pirms tam iejusties darba vidē. Jauniešu garantijas programma ir viena no šādām iespējām.

„Atbildība tiek dalīta gan skolai, gan uzņēmējiem. Viss notiek vienlaicīgi: 40% skola, 60% uzņēmums. Uzņēmējiem ir svarīgi iepazīt jaunieti. Katru nedēļu divas dienas jaunietis atrodas uzņēmumos praktiskajās mācībās, trīs skolā.  Duālā sistēma. Esmu ieguvusi arī Vācijā pieredzi, kur šāds mācīšanās veids ir labi zināms,” stāsta Birze.

Bieži vien jaunieši, kuri iesaistās programmā un atrodas praksē, tiek arī pie darba līgumiem uzņēmumā.

„Pieprasījums pēc šādiem speciālistiem ir, tādi nepieciešami jebkurā uzņēmumā. Pašlaik kontaktējos ar 35 uzņēmumiem, un grupā mums ir 20 cilvēki. Labiem piemēriem seko nākošie piemēri. Tā mēs varam piesaistīt jauniešus, lai viņi paliek ne tikai Latvijā, bet arī Liepājā,” saka pasniedzēja.

Liepājas Valsts tehnikumā pašlaik notiek ziemas uzņemšana. Šoreiz iespējas būs apgūt divas profesijas. „Jau vairākus gadus īstenojam  šī projekta izglītības programmas. Projekts noslēgsies. Organizējam pēdējo uzņemšanu 1,5-gadīgajām programmām – šī gada decembrī un septembrī plānojam uzņemt četras viena gada programmas. Decembrī būs iespēja pieteikties automehāniķiem. Automehāniķiem pēc mūsu skolas rekonstrukcijas ir laba materiālā bāze. Vēl varēs mācīties klientu apkalpošanas speciālisti. Rudenī varēsim uzņemt frizierus, metinātājus, kuģa pavārus un drēbniekus,” stāsta Liepājas Valsts tehnikuma Izglītības metodiķe Aigija Kraukle

Viņa arī norāda uz priekšrocībām, ko iegūst jaunieši, mācoties šajā programmā: „Maksājam stipendiju: pirmie četri mēneši 70 eiro, pēc tam 90 eiro, pēdējā mēnesī 115 eiro.  Pabeidzot mācības, jaunietis saņem gala maksājumu no 300 līdz 400 eiro. Apmaksājam ceļa izdevumus, īres kompensācijas un apdrošināšanu, ko pieprasa profesija.”

Liepājas Valsts tehnikumā Jauniešu garantijas programmai ziemas uzņemšanā varēs pieteikties līdz 6.janvārim.

Jau ziņots, ka jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem pašlaik var pieteikties Jauniešu garantijas programmā un apgūt profesiju kādā no Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm. Ziemas uzņemšanā audzēkņus gaida 24 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt