Liepājas slimnīcas jaunā vadītāja: Lielākais izaicinājums – finansējums medicīnai

Liepājas Reģionālā slimnīca jauno gadu sākusi ar jaunu valdes priekšsēdētāja ievēlēšanu. Turpmāko vadību ir uzņēmusies slimnīcas Fizikālas terapijas un rehabilitācijas nodaļas virsārste Līga Priedena. Nodaļa ir piedzīvojusi pilnīgu rekonstrukciju un šobrīd strādā mūsdienīgās telpās ar modernu aprīkojumu.

Liepājas slimnīcas jaunā vadītāja: Lielākais izaicinājums – finansējums medicīnai
00:00 / 04:04
Lejuplādēt

Jaunā Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Līga Priedena, būdama ārste, ieguldījusi darbu Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļas darba organizēšanā un restrukturizācijā, kas esot ļāvis ievērojami uzlabot pakalpojumu pieejamību. Viņa izveidojusi un īsteno speciālas rehabilitācijas un ārstēšanas programmas gan stacionāra, gan ambulatorajiem pacientiem.

Iespēju robežās, uzņemoties slimnīcas vadības grožus, Priedena centīsies strādāt arī savā profesijā. "Manuprāt, mēs esam kā labs paraugs tam, kā vajadzētu būt, ka vari savu pacientu nevis kaut kur pārvest, bet izdarīt labāko, ko tu vari viņam – nodrošināt pēctecību. Bet, piemēram, vienmēr būs programmas, kas būs tikai Vaivaru rehabilitācijas centrā, tie būs spinālie pacienti, un tur vajag specializētu aprūpi, vai darbs ar amputācijām. Viņi izdarīs labāko, var mierīgi sūtīt tur savu pacientu."

Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļa ir piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas, ko novērtē arī nodaļas darbinieki, kuri ikdienā strādā sakārtotā vidē, turklāt ar mūsdienīgu aprīkojumu.

Par darbu nodaļā pastāstīja fizikālās terapijas māsa Vineta Fromane: "Es medicīnā strādāju jau 35 gadus, es redzēju nodaļu pirms, starp un pēc remontiem. Pacientiem patīk, jo viss ir jauns un glīts. Es varu strādāt ar jaunu aparatūru, par to mēs ļoti priecājamies."

Jaunā Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja uzsvēra, ka slimnīca turpinās iesāktos darbus, uzlabojot pakalpojumu kvalitāti. Kaut arī bijis pandēmijas fons, pagājušais gads slimnīcas darbā vērtējams pozitīvi.

Lielākais izaicinājums būs finansējums medicīnas nozarei. "Ir jautājums, kas notiks ar finansējumu, jo pašlaik ir tehniskais budžets. Mēs labi zināsim skaitļus, sapratīsim, kā tas strādā, jo ir daudz kas mainījies – ēdināšanas, energoresursu izmaksas. Vai tās tiks ņemtas vērā slimnīcu apmaksā vai ne? Šis [aizvadītais] gads ir bijis labs, bet tā bija cieša sadarbība ar Nacionālo veselības dienestu, arī valdes darbs, kā tika organizēts, tāpēc gads ir beidzies labi. Bet mēs neviens nezinām, kāds būs [jaunais] gads nedz izglītībā, nedz medicīnā," sacīja Priedena.

Viņa arī uzsvēra, ka turpināsies darbs ar cilvēkresursu piesaisti, kas ir izaicinājums visur. Pati savā laikā no Viļāniem pārcēlusies uz dzīvi Liepājā, lai strādātu slimnīcā.

Ārste uzsvēra pēctecības nozīmi medicīnā, ko viņa īsteno arī savā darbā. Priedena saņēmusi Eiropas fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsta sertifikātu, kas apliecina atbilstību Eiropas līmeņa speciālista kvalifikācijai.

"Mums vienmēr māca, ka ir problēma, izdarām tā – un problēmas vairāk nav. Bet problēma ir, jo tu izglāb, izoperē un palaid, neinteresējies, kas būs pēc tam... Mani vienmēr interesē, kas būs pēc tam. Slimnīca nav brīvprātīga rīcība, tas ir mērens šoks. Rehabilitācija bija tā nozare, kāpēc es to izvēlējos," sacīja Priedena.

Pēdējo trīs gadu laikā Liepājas reģionālajai slimnīcai izdevies piesaistīt 20 ārstus: anesteziologu reanimatologu, urologu, traumatologu ortopēdu, ginekologu dzemdību speciālistu, pediatru, oftalmologu, otolaringologu, internistu, kardiologu, ķirurgu, pneimonologu. Darbu sākuši pieci fizioterapeiti, viens mūzikas terapeits, četri zobārsti un 32 rezidenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti