Dienas ziņas

Arī Latvija būs NATO ātrās reaģēšanas vienībā

Dienas ziņas

Vai cilvēki vairās lietot uzturā cūkgaļu?

Slimnīca piedzīvo vērienīgu rekonstrukciju

Liepājas slimnīca piedzīvo vērienīgu rekonstrukciju

Liepājas reģionālā slimnīca piedzīvojusi vērienīgu rekonstrukciju. Nupat pabeigta tās 3. un 4. kārta, kuras laikā izbūvēja dzemdību bloku, kā arī notika slimnīcas vecās ēkas viena stāva pilnīga rekonstrukcija, kur ir izveidotas tipveida nodaļas ar dažādām palātām.

Liepājas reģionālās slimnīcas jaunā Dzemdību nodaļa tikusi pie jaundzimušo reanimācijas galdiem, dzemdību krēsliem un modernas vannas.

„Dzemdību vannā dzemdē sievietes, kas vēlas dzemdēt ūdenī bērniņus, tā ir moderna lieta, neteiksim, ka diezgan pieprasīta, bet pacienti vēlas, vanna ir vienīgā Latvijā sertificēta,” stāsta un rāda nodaļas virsmāsa Ingrīda Ķude.

Dzemdību nodaļa šobrīd nevar sūdzēties arī par personāla trūkumu. Darbu turpina ilggadējie darbinieki un piesaistīti arī jauni. Arī citām nodaļām ir piesaistīti jauni speciālisti. Slimnīcas vadība uzsver, ka to sekmējis gan slimnīcas izskats, gan modernā aparatūra, kas iegūta pakāpeniski un arī notikušās rekonstrukcijas projekta laikā.

Protams, reģionos ir problēmas, tas nav noslēpums un to zin visi. Nu, Liepājai kaut kā tā ir sagadījies, ka septembris ir ražas mēnesis un pagājušajā gadā mums slimnīcai izdevās piesaistīt četrus jaunus speciālistus un arī šogad septembrī būs četri jauni speciālisti,” priecājas slimnīcas vadītājs Edvīns Striks.

Liepājas reģionālajai slimnīcai izdevies piesaistīt arī speciālistus no galvaspilsētas, tostarp jaunizveidotajā Onkoloģijas nodaļā.

„Ne vienmēr dzīvē tas tiek piedāvāts, ne visiem. Ne katrā darba mūžā var ieiet jaunā nodaļā un strādāt, un veidot pats, kā tu viņu uzskati par pareizu,” atzīst Onkoloģijas nodaļas ķīmijterapeite Zinaīda Štara.

Vērienīgo rekonstrukciju slimnīcai izdevies realizēt, pateicoties Eiropas Savienības finansējumam. Nozīmīgs bijis arī valsts pašvaldības atbalsts. Kopumā projekta 3. un 4. kārtas realizācija izmaksājusi vairāk nekā 13 miljonus eiro. 85% no tā – Eiropas fondu finansējums. Slimnīca negrasās apstāties un plāno piesaistīt līdzekļus rekonstrukcijas turpināšanai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti