Liepājas slimnīcā Covid-19 dēļ slēgs vairākas nodaļas; Latgalē noslodze – 93%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Liepājas reģionālajā slimnīcā Covid-19 pacientu dēļ ierobežos ambulatoros pakalpojumus un lems par atsevišķu nodaļu slēgšanu, informēja slimnīcā. Veselības ministrijas sniegtā informācija liecina, ka Liepājas slimnīcā aizņemti 113% intensīvās terapijas gultu. Slimnīcu noslodze ir problēma arī Latgalē, tur vidējā Covid-19 gultu noslodze slimnīcās ir 93%, bet Daugavpils slimnīcā – atlikušas 13 brīvas gultas Covid-19  pacientiem.

Liepājas slimnīcā kopā ārstējās 78 Covid-19 pacienti. 10 atrodas reanimācijā, no kuriem astoņiem nepieciešama mākslīgā plaušu ventilācija galēji smagā veselības stāvokļa dēļ. Divi pacienti ievietoti Covid-19 nodaļā paaugstinātas plūsmas skābekļa terapijas gultās. Slimnīcā ārstējas arī viens bērns un grūtniece, kuri saslimuši ar Covid-19.

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā, Tukuma, kā arī Kuldīgas slimnīcā ir aizņemti 100% intensīvās terapijas gultu. Šajās slimnīcās trūkst vietu arī Covid-19 nodaļās. Pie tam Bauskas slimnīcā Covid-19 nodaļā slimnieku skaits jau par 5% pārsniedz kapacitāti. 

Avots: Veselības ministrija

Arī Rīgas lielajās slimnīcās situācija ir kritiska. Austrumu slimnīcā noslogoti 94% intensīvās terapijas gultu, Stradiņa slimnīcā aizņemti 96% Covid-19 nodaļā.

Veselības ministrijas valdībās sēdē sniegtā informācijas liecina, ka novērojams pieaugums kopējai Covid-19 pacientu gultu noslodzei, lai gan gultu skaits regulāri tiek palielināts. Nedēļas laikā gultu skaits palielināts par 36% – no 1187 uz 1617, kā arī Covid-19 pacienti papildus tiek ārstēti specializētajās slimnīcās.

Pagājušajā nedēļā Latvijas slimnīcās bija aizņemts 81% Covid-19 gultu, bet 25. oktobrī – 85%.

Covid-19 nodaļās pagājušajā nedēļā bija aizņemti 85% gultu, bet intensīvās terapijas nodaļā 83%.

Daugavpils reģionālajā slimnīcā kopumā ārstējas 250 Covid-19 pacienti, 19 no tiem – smagā stāvoklī, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Gronska. Laikā no 25. līdz 26. oktobrim miruši 6 Covid-19 pacienti vecumā no 48 līdz 89 gadiem.

Covid-19 pacienti Daugavpils slimnīcā aptver dažādas vecuma grupas, sākot no bērniem, kas nav sasnieguši viena gada vecumu, līdz pacientiem 93 gadu vecumā, informēja Daugavpils pašvaldība.

Pašlaik, pēc pēdējās pārprofilizācijas, Daugavpils reģionālā slimnīca var uzņemt 263 Covid-19 pacientus (iepriekš bija 213). Pacientiem ar vidēji smagu veselības stāvokli paredzētas 238 gultas, savukārt pacientiem smagā stāvoklī – 25 gultas. Līdz novembrim Covid-19 pacientiem plānots atvēlēt 270 gultas.

Daugavpils pašvaldība arī informēja, ka ar Covid-19 inficējušies 48 Daugavpils reģionālās slimnīcas darbinieki, bet pieci kā kontaktpersonas atrodas pašizolācijā.

Slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs Rus.LSM.lv pastāstīja, ka trūkst arī mediķu. Viņš atklāja, ka slimnīcā vēl ir vietas Covid-19 pacientiem, bet vairs nav vietu smagi slimajiem. Slimnīca plāno atvērt vēl 10 vietas Covid-19 pacientiem mobilajās paneļu ēkās.

Grigorjevs sacīja, ka pagaidām slimnīca nešķiro pacientus, taču slimnīcā nonāk cilvēki tik smagā stāvokli, ka viņus pat nepaspēj pieslēgt elpošanas sistēmām, viņi “aiziet mūsu acu priekšā”.  

Pēc viņa teiktā, trūkst arī skābekļa balonu, “mēs pasūtam 70, bet atved 20, taču vienam vidēji smagam pacientam dienā nepieciešami septiņi šādi baloni”.  

Vislielākā slimnīcu gultu noslodze ir Latgalē. Tur aizņemti 93% Covid-19 gultu. Zemgalē aizņemti 90%, Rīgas reģionā – 85%, Kurzemē 80%, bet Vidzemē – 66%.

Aizvadītās nedēļas laikā par 32% pieaudzis stacionāros ievietoto Covid-19 pacientu skaits. Tāpat saglabājas pieaugums par 23% arī pacientiem ar smagu slimības gaitu.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Paredzēts, ka līdz 29. oktobrim tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks. 1. novembrī klātienē mācības atsāks 1.–3. klašu skolēni. No 15. novembra mācībās klātienē atgriezīsies 4.–12. klašu skolēni. Šajā laikā attālināti būs jāmācās arī profesionālo skolu un augstskolu studentiem. Savukārt bērnudārzos darbosies dežūrgrupas. No 20. oktobra vakara un nakts stundās, pēc pulksten 20 un līdz pulksten 5, ārpus savas dzīvesvietas var atrasties tikai noteiktu iemeslu dēļ, un jābūt aizpildītam pašapliecinājumam. Der arī, ja tas uzrakstīts uz baltas lapas.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Made with Flourish

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti