Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Arheologi pēta Alūksnes Tempļa kalna pilskalnu

Jaunais izglītības standarts rada daudz jautājumu

Liepājas skolās vēl daudz jautājumu par iecerēto jauno izglītības standartu

Liepājā joprojām joprojām daudz neskaidrību saistībā ar jauno izglītības standartu, kas visās skolās tiks ieviests no 2018./2019. mācību gada. No šā gada 1.septembra 100 Latvijas skolās sāks pilotprojektu, kas ļaus iepazīties ar jauno mācību programmu, tādējādi pārbaudot un analizējot skolu gatavību tam.

Jaunais izglītības standarts paredzēs vairākas izmaiņas, no kurām būtiskākās vērstas uz to, lai skolēni prastu reālā dzīves situācijā pielietot to, ko apguvuši skolā. Mācību procesā pārliks akcentus no teorijas apgūšanas uz vairāk praktisku rīcību, analītisku un kritisku domāšanu, kā arī spēju izdarīt secinājumus. 

Izmaiņu nepieciešamībai piekrīt arī Liepājas izglītības pārvalde, gan norādot, ka nepilnas divas nedēļas pirms jaunā mācību gada sākuma vēl nav īstas skaidrības par pilotprojekta īstenošanu.

“Pirmais, ko ir jāsaprot pašvaldībai, kā tiks organizēts metodiskais darbs pilsētā. Zinām, ka metodiskam darbam katrai pašvaldībai ir diezgan senas un labi izstrādātas tradīcijas, bet, pārmainot šos priekšmetus uz septiņām jomām,

jāpārstrukturē pilnībā metodiskā apvienību darbs.

Mēs zinām – ja koncepcija par kompetencēm balstītā izglītības satura būtība ir praktiskas nodarbības, domāšana, izbraukumi, ekskursijas, lai saskartos ar šo dzīves realitāti un iemaņām, tad ir jautājums, kurš to visu finansēs,” norāda Liepājas izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Lai skolām labāk ļautu adaptēties turpmākajā izglītības standartā, ar 1.septembri vairākās izglītības iestādēs uzsāks pilotprojektu, kas ietvers jauno  mācību programmu. Liepājā tajā piedalās 15. vidusskola, pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte” un Valsts 1. ģimnāzija.

Neskatoties uz neskaidrībām, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis gatavs ieviest pilotprojekta diktētās pārmaiņas mācību saturā: “Lielās idejas ir ļoti skaistas un labas, un viss ir kārtībā, bet tai pat laikā mēs nedrīkstam krist izmisumā, ka mums nav skaidrs jaunais saturs un tamlīdzīgi. Vienkārši jāsāk darīt lietas. Nevar noteikti sagaidīt, ka nu tagad visi noteikti būs ļoti sekmīgi, izcili teicamnieki. Cilvēki ir dažādi, cilvēki mācās dažādi.”

Jauno izglītības standartu izvērtēs gan pašvaldības, gan arī notiks sabiedriskā apspriešana par tā ieviešanu, tūkumiem un bažām.

Jau ziņots, ka Latvijas skolēnu zināšanas ir viduvējas, ja tās salīdzina ar citām attīstītajām valstīm. Cerībā uzlabot skolēnu sniegumu starptautiskos pētījumos Izglītības ministrija jau no septembra pakāpeniski mainīs mācību saturu.  Visām Latvijas skolām uz jauno saturu - kompetenču pieeju izglītībā - pakāpeniski jāpāriet jau no nākamā gada 1. septembra, kad to pilnībā sāks apgūt visas  pirmsskolas un sākumskolu 1-4.klašu skolēni.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti