Liepājas reģionālajā slimnīcā šobrīd septiņi Covid-19 slimnieki

Liepājas reģionālajā slimnīcā šobrīd ārstējas septiņi pacienti, kuriem konstatēta Covid-19, tāpēc nācies paplašināt to daļu, kas paredzēta šo pacientu uzņemšanai. Kaut arī šobrīd situācija ir stabila un notiek plānveida operācijas, tomēr saistībā ar vīrusa izplatīšanos mediķi savos izteikumos ir piesardzīgi. Ar Covid-19 viens inficētais konstatēts arī Liepājas reģionālās slimnīcas medicīnas personāla vidū, līdz ar to izolācijā atrodas vēl trīs slimnīcas darbinieki.

Liepājas reģionālajā slimnīcā šobrīd septiņi Covid-19 slimniekiInga Ozola


Jau no pavasara, kad Latvijā sākās Covid-19 ierobežojošie pasākumi, Liepājas reģionālā slimnīca izstrādāja sistēmu, kas ļauj organizēt slimnīcas darbu, tagad tā attaisnojas.

„Lai varētu regulēt pacientu plūsmu, mēs esam izstrādājuši savu algoritmu. Mums jau ir piepildītas vietas, jo piecās vietās mums ir jāievieto septiņi pacienti. Mēs esam paplašinājuši to daļu, kas attiecas tikai uz Covid-19 apstiprinātajiem pacientiem. Viņi ir septiņi. Viņiem ir stabila, vidēji smaga saslimšanas forma, turpina ārstēties,'' skaidro Liepājas reģionālās slimnīcas Epidemioloģiskā dienesta vadītāja Mārīte Kūla.

Šobrīd Covid-19 pacientiem ir pieejamas 12 gultasvietas, saka Mārīte Kūla, vienlaikus atklājot, ka līdz šim nevienam no pacientiem nav bijusi nepieciešamība izmantot mākslīgās elpināšanas iekārtas.

„Vēl mums ir divas izolācijas palātas smagiem pacientiem, kas atrodas reanimācijā, tās ir speciāli aprīkotas. Ja [slimo skaits] palielinātos ļoti daudz, tad būtu citi plāni un citas iestrādes. Vēl ir šie karantīnas pacienti vai uz izmeklēšanu, tie ir citā daļā.”

Mārīte Kūla norāda, ka ieviesta virkne dažādu pasākumu, kas ļauj organizēt slimnīcas darbu ikdienā, turpināt plānveida operācijas un sniegt citus pakalpojumus:

„Mums ir paveicies, ka mums ir ātrie testi, tie ir kvalitatīvi un gudri, kas sniedz atbildi stundas laikā. Tādi kvotā mums ir seši, ko varam diennaktī izmantot tiem pacientiem, kuriem nepieciešama reanimācija vai steidzama operācija, kaut arī tas nav Covid-19 aizdomīgais pacients. Bet, lai pasargātu kolēģus un zinātu, kur izvietot, šie testi ir labi.”

Šobrīd testu skaits esot pietiekams, skaidro Mārīte Kūla, piebilstot, ka daudzām infekciju slimībām kopējie simptomi ir vienādi un slimība var sākties, piemēram, ar augstu temperatūru.

„Noteikti visi zināt, ka šī slimība ir kļuvusi vieglāka un daudz jaunu cilvēku pat nenojauš, ka viņi slimo, simptomi nav parādījušies, un viņus bieži vien atrod tikai caur smagāk saslimušajiem, bet koronavīrusu mēs esam diagnosticējuši arī pagājušā gadā un iepriekš, tie bija sezonāli, viegli un ar ne tik izteiktu lipīgumu, kā šobrīd, bet, jā, koronavīrusi ir bijuši arī pirms tam,” stāsta Kūla.

Slimnīcā turpinās plānveida operācijas un darbs notiek, taču to, cik veiksmīgi darbs turpināsies, var ietekmēt infekcijas pārnese uz personālu. Zināms, ka tagad mājas spiesti atrasties četri Liepājas slimnīcas darbinieki.

„Ja personāls ir jāaizsūta pašizolācijā, ja viņam ir bijis kontakts, tas uzreiz ierobežo pakalpojumu klāstu. Mums ir zināms viens gadījums, zinu, ka viņam ir parādījušies viegli simptomi. Devies nodot analīzes, tests ir pozitīvs. Arī Slimību profilakses un kontroles centrs mēģina noskaidrot, kur cilvēks varētu būt inficējies. Ir daudz faktoru, kas to ietekmē. Tagad mājās sēž vēl trīs cilvēki,” atzīst slimnīcas Epidemioloģiskā dienesta vadītāja, bet viņa izteikumos ir piesardzīga, sakot, ka situācija var mainīties jebkurā brīdī. „To nevar paredzēt; šobrīd mums ir labi, bet nezinām, kā būs rīt. Tieši tāpat kā Latvijā kopumā – bija ļoti labi rādītāji, bet pietika dažiem [inficēt citus] un tas vairs nav prognozējams. Visi, kas iesaistīti Kuldīgas, Aizputes un arī Liepājas gadījumos, – jo ātrāk izdara kontaktu noskaidrošanu un pacientu izolāciju, jo labāk – tas ir ļoti svarīgi.''

Ja daudziem no darbiniekiem jādodas pašizolācijā, tad pakalpojums slimnīcā var nebūt pieejams, uzsver Mārīte Kūla, tāpēc mediķi aicina cilvēkus būt godprātīgiem – ir jāpasaka par infekcijas iespējamību un jāvēršas pie ģimenes ārsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt