Sadaļas Sadaļas

Liepājas pludmales gatavojas sezonai; šogad pludmali tīrīs biežāk

Maija vidū savu pludmales sezonu uzsāks Liepāja, kur arī šogad vairākās oficiālajās pludmalēs plīvos zilais karogs. Jau šobrīd ir izvietots nepieciešamais pludmales inventārs, lai peldētājiem un atpūtniekiem būtu brīvi pieejams jūras krasts un tur pieejamie pakalpojumi. Gatavojoties sezonai, līdzās ikdienas rūpēm, Liepājā paralēli pievērš lielāku uzmanību arī pludmales un pieguļošo teritoriju labiekārtošanai.  

Šobrīd Liepājas pludmalē jau izvietots gandrīz viss nepieciešamais inventārs, pastāstīja Liepājas Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

Liepājas pludmales gatavojas sezonai; šogad pludmali tīrīs biežākInga Ozola

300 metru garumā izgatavotas arī jaunas laipas, kas būs ērtākas un platākas, taču izrādās, ka laipu un inventāra izvietošanas darbus šoreiz apgrūtinājuši sausie laika apstākļi, tāpēc cilvēkiem nav jābrīnās, ja tualetes sākotnēji atrodas ļoti tuvu jūras krasta līnijai. 

„Ir [vēja un saules] izžāvētas smiltis, tās ir irdenas, līdz ar to nevar pārvietoties ar tehniku. Tualetes ir izvietotas tuvu jūrai. Gaidīsim, kad uznāks lietus, noblīvēsies smiltis un varēsim tās tualetes pārcelt. Arī pārģērbšanās kabīnes nevar atstāt tuvu jūrai, jo krasta līnijas mainās paisuma un bēguma ietekmē,” atzina Štāls.

Ar pārtraukumiem Liepāja Zilo karogu savām peldvietām saņem jau no 2001. gada. Arī šogad tas plīvos divās vietās jūras krastā un Beberliņu peldvietā. Ir jāpieliek ne mazums pūļu, lai peldvietas uzturētu tīras, sprieda Liepājas Vides daļas vadītāja Dace Liepniece. Bet arvien vairāk nākas pievērst uzmanību sīkiem plastmasas atkritumiem.

„Sīkie atkritumi, kas sastopami pludmalē - izsmēķi, sīkie plastmasas atkritumi -, ir problēma, kam daudz lielāku vērību pievērš ne tikai Zilā karoga programma, bet arī Eiropas Sāvienība kopumā. Ceram, ka direktīvas pieņemšana par vienreizējo plastmasas trauku aizliegšanu šo situāciju uzlabos. Tam būs jāpievērš pastiprināta uzmanība arī nākotnē,”  sacīja Liepniece.

Pludmalē tiek veiktas izmaiņas, lai uzlabotu drošību, citā vietā pārvietots mazais glābšanas tornis. Vēl peldētāju drošībai jaunajā sezonā jūrā tiks izvietotas spilgtākas krāsas un lielākas peldēšanas zonas robežbojas.

Ņemot vērā, ka Liepājā vasarās ar katru gadu palielinās atpūtnieku skaits arī no Lietuvas un citām valstīm, īpaši pludmales zonā šogad izlemts pludmales teritoriju tīrīt biežāk.  

“Uzkopšana notiek 6 kilometru garumā no 1. maija līdz 30. septembrim. Tā ir teritorija no Dienvidu mola līdz pilsētas robežai.  Tagad tīrīsim pludmali arī svētdienās un svētku dienās,” pastāstīja Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

Vienlaikus ar ikdienas uzkopšanas un citiem darbiem pludmales sezonā pašvaldība kaļ plānus pludmales un pieguļošo teritoriju sakārtošanai, kam plānots piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu. Roņu ielas pārbūves būvprojekts jau ir akceptēts būvvaldē.

“Ja viss veiksies ar iepirkumiem, tad nākamgad varētu uzsākt darbu. Roņu iela ved uz pludmali, tā pieguļ ostai un tirdzniecības kanālam.  Tur būtu izeja operatīvajam transportam. Būtu pilnīgi jauns pludmales labiekārtojums – dušas, soliņi, tualetes un tā tālāk,” stāstīja Štāls.

Projekta otrajā kārtā varētu izbūvēt arī koka laipu līdz Dienvidu molam, līdz ar to tuvāko divu gadu laikā Liepājas pludmales zona, visticamāk, piedzīvos būtiskas pārmaiņas.

Liepājā pelde jūrā ir pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Oficiāli pludmales sezona Liepājā sāksies 15. maijā. Par peldētāju drošību rūpēsies astoņi cilvēki, kuriem šogad uzlaboti darba apstākļi glābšanas stacijā un nomainīts arī darbam vajadzīgais inventārs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt