Panorāma

Uzrāda apsūdzības priesterim P. Zeiļam

Panorāma

Arī šodien traucējumi "Swedbank" darbībā

Liepājas pedofilu lietā tiesa piespriež gadu cietumā

Liepājas pedofilu lietā tiesa piespriež gadu cietumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Tā sauktajā Liepājas pedofilu lietā abiem apsūdzētajiem vīriešiem piespiedu darba vietā tiesa piespriedusi gadu cietumā ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

2015. gadā Liepājas tiesa sāka skatīt lietu pret diviem vīriešiem, kas vairāku gadu garumā veica netiklas darbības ar kādu mazgadīgu meiteni pret viņas gribu. Arī šo spriedumu abi apsūdzētie vēlas pārsūdzēt.

Kriminālprocesu par kādas mazgadīgas meitenes ilgstošu izmantošanu pieaugušu vīriešu seksuālo tieksmju apmierināšanā ierosināja pirms pieciem gadiem.

Aizdomas par bērna izmantošanu radās meitenes audžuģimenei. Pirms nonākšanas audžuģimenē bērns vairākus gadus dzīvojis kopā ar vecomāti, bet alkohola un kautiņu dēļ bāriņtiesa meiteni ievietoja audžuģimenē.

Kādā no reizēm, kad ģimene kopā ar bērnu devusies vecomāti apciemot, esot atklājies, ka vecāsmātes vīrs un viņa dēls meiteni gadiem ilgi iesaistījuši sevis apmierināšanā.

Apsūdzētos vīriešus Liepājas tiesa atzina par vainīgiem un abiem piesprieda sodu – piespiedu darbu uz 240 un 200 stundām. Toreiz sabiedrība gan Liepājā, gan Rīgā izgāja ielās un protestēja pret pārāk maigo soda mēru.

Vēlāk tiesas spriedumu atcēla un lietu sāka iztiesāt cits tiesnesis. Februārī tiesvedība noslēgusies un šoreiz abiem vīriešiem piespriesta reāla brīvības atņemšana – viens gads aiz restēm ar probācijas uzraudzību uz vēl diviem gadiem.

Apsūdzēto aizstāve Ilona Bulgakova īsā telefonsarunā uzsvēra, ka pierādījumi lietā neesot viennozīmīgi.

“Pilns spriedums būs pieejams 15. martā, un uz šo brīdi varu teikt, ka klienti vēlas pārsūdzēt šo spriedumu,” sacīja aizstāve. Plašākus komentārus viņa nesniedza, jo viņai nav šādu pilnvaru no klientiem.  

Sākotnēji abi apsūdzētie savu vainu atzina, bet vēlāk to kategoriski noliedza. Kopš notikumiem, kas risinājās laikā no 2009. līdz 2014. gadam, pagājuši pieci gadi.

Sarunā izvairīga bija arī cietušās meitenes advokāte Sandra Sprūde – arī viņa gaidīšot pilno spriedumu, kas būs pieejams 15. martā.

“Es nevaru tā uzreiz pateikt, jo ir jāizlasa, kādi ir argumenti tiesas spriedumā soda izvēlei,” sacīja Sprūde.

Likumā teikts, ka par mazgadīgas personas pavešanu netiklībā pret personas gribu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 7 gadiem un probācijas uzraudzību vēl līdz pieciem gadiem. Prokuratūra prasījusi divus gadus cietumā un divus gadus probācijas uzraudzības.

 Kurzemes rajona tiesas tiesnesis Renars Jūrmalis e-pasta sarakstē skaidroja, ka sods izvēlēts, ņemot vērā piecus gadus ilgo tiesāšanos.

“Ja tiesa konstatē, ka nav ievērotas personas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā, tā var šo apstākli ņemt vērā pie soda noteikšanas un sodu mīkstināt,” norādīja Jūrmalis.

Ceturtdien neviens no vairākiem uzrunātajiem nozares viedokļu līderiem vērtēt piespriesto viena gada cietumsodu nepiekrita. Krimināltiesību eksperte, bijusī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Ilona Kronberga telefona sarunā vien norādīja, ka lieta patiesi nav izskatīta saprātīgos termiņos un pie šāda iznākuma varētu vainot nevis tiesnesi, bet gan pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti, kas Latvijā esot būtiska problēma.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti