Sadaļas Sadaļas

Liepājas pedagogiem pasūtītas «Pfizer» vakcīnas pret Covid-19 – sagaida lielu interesi

Līdz šim par gatavību vakcinēties pret Covid-19 paziņoja aptuveni puse no pedagogiem, kuru vakcinācija uzsākta šonedēļ. Viens no galvenajiem iemesliem šaubām ir bažas par “AstraZeneca” vakcīnas izraisītajām blaknēm. Liepājā tagad nogādās “Pfizer”/”BioNTech” ražotās vakcīnas, un tiek sagaidīts liels pedagogu pieplūdums uz vakcinācijas vietām, vēsta Rus.LSM.lv.

ĪSUMĀ:

  • Aptaujas liecina – iepriekš vakcinēties bija gatavi ap 50% Liepājas pedagogu.
  • Daudzi nevēlējas vakcinēties tieši ar “AstraZeneca”.
  • Šonedēļ pašvaldība saņems “Pfizer” vakcīnas.
  • No sarunām ar pedagogiem izriet – tad vakcinēties gribētāju varētu būt vairāk.

12. aprīlī pret Covid-19 sāka vakcinēt skolu darbiniekus, kuri strādā skolās klātienē. Viņi kopš piektdienas aicināti pieteikties vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989. Vakcīnas saņem pirmskolas, speciālās izglītības iestāžu un vispārējās izglītības 1. līdz 6. klašu pedagogi un darbinieki, kuri nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī 12. klašu pedagogi un tie pedagogi, kuri atsāk darbu klātienē, balstoties uz reģionālo pieeju.

Liepājas pašvaldība regulāri aptaujā pedagogus par vēlmi vakcinēties, un pašvaldības pārstāve Renāte Meļķe norādīja, ka rezultāti mainās, un daudzi no tiem, kuri kopumā gatavi vakcinēties, nevēlas kādu konkrētu vakcīnu.

Pēdējā aptauja liecina, ka no bērnudārzu 600 pedagogiem un darbiniekiem vakcinēties gatavi 188 pedagogi un 142 tehniskie darbinieki.  Skolās potei gatavi 418 pedagogi no 820 un 129 tehniskie darbinieki no 292.

Liepājas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova Rus.LSM.lv norādīja, ka vairāki pedagogi atsakās no vakcinācijas, jo nevēlas saņemt tieši “AstraZeneca” poti, un pašvaldība darīja visu, lai saņemtu “Pfizer” vakcīnas, kuru lielu partiju Latvija saņēma pirmdien.  Trešdien kļuva zināms, ka Liepāja saņems šī ražotāja vakcīnas pret Covid-19.

“Tagad visiem bērnudārziem un skolām, sporta skolām, visām iestādēm, kur strādā ar bērniem, izsūtīts paziņojums par to, un rīt no rīta mums būs jauni saraksti ar cilvēkiem, kuri vēlas vakcinēties. Visticamāk, cilvēku būs vairāk. Pasūtījām 400 devas, cik piegādās – tas jau ir cits jautājums. Situācija mainās ļoti strauji. Daļu vakcīnu ceram saņemt jau šodien, pārējo solīja rīt,” informēja Tolmačova.  

Tagad, kad ir iespēja saņemt “Pfizer”,  interesentu būs vairāk, izriet no Rus.LSM.lv sarunām ar vairākiem šīs prioritārās grupas pārstāvjiem.

“Tā kā runā, ka potēsimies ar “AstraZeneca”, cilvēkiem kopumā negatīva attieksme. Mums tikai viens cilvēks piekrita,” iepriekš atklāja kāda bērnudārza vadītāja. 

"Bet trešdienas rītā jau viss mainījās, mēs jau zinām, ka būs “Pfizer”, un noskaņojums pavisam cits, cilvēki sākuši pieteikties, un es arī pieteicos,” sacīja šī bērnudārza vadītāja. 

Cita bērnudārza audzinātāja vēl otrdien bija viena no diviem cilvēkiem, kuri pieteikušies vakcinācijai. “Jā, man jau ir pieraksts, protams man ne īpaši gribas “AstraZeneca”, pierakstījos pie ģimenes ārsta, vēlos pārbaudīt asinis uz trombu veidošanos. Bet kopumā.. Es ļoti gribu pie vecākiem uz Krieviju aizbraukt, bet bez potes diez vai to varēs.  Man ir arī arguments par labu “AstraZeneca”. Mana radiniece ar ļoti nopietnu saslimšanu, kurai jebkura infekciju slimība var būt nāvējoša, saņēma “Zeneca” poti, vēl pirms sākās visa šī jezga ar trombiem. Un lieliski jūtas. Nu, cik tas iespējams ar viņas slimību,” stāstīja bērnudārza darbiniece.

Tiesa, arī šī pedagoģe priecājas par to, ka varēs saņemt citu vakcīnu.  

“Mums bērnudārzā attieksme pret vakcīnām dažāda… Informācijas daudz, no ļoti dažādiem avotiem, un nebūt ne visa ir pozitīva. Mums ir arī kategoriskie vakcinācijas pret koronavīrusu pretinieki. Un daudzi baidās no “AstraZeneca”. Bet ir arī tādi, kuri vēl domā – vakcinēties vai ne. Es arī esmu starp šaubīgajiem,” atzina vēl viena Liepājas bērnudārza vadītāja.

Viņa stāstīja, ka viņas iestādē ir arī tādi, kuri sen jau pieteikušies potei, bet “teikt, ka pie mums masveidā gatavi skriet vakcinēties, nevar”, gatavību izteica aptuveni trešdaļa kolektīva, pārsvarā darbinieki, kas vecāki par 50 gadiem, hroniski slimie cilvēki. Bet jauniešu rindās vairāk ir potēšanās pretinieku.  

 Tiesa, tagad līdz ar ziņām par “Pfizer” gribētāju varētu būt vairāk.

“Mums kolektīvā attieksme pret vakcīnām šāda – principā kolēģi ir par vakcinēšanos, bet ne ar “AstraZeneca”. [..] Cilvēki saka – es gribu vakcinēties, bet gribu, lai man būtu izvēle.  Tā kā – būs “Pfizer”, visi uzreiz ies, 90% droši vien. Manā lokā maz vakcīnu pretinieku,” Rus.LSM.lv pastāstīja vienas Liepājas skolas skolotāja, kura pašlaik gan prioritārajā grupā neiekļuva. 

Elīna Tolmačova: Par Liepājas pedagogu vakcinēšanu ar “Pfizer”Inga Ozola

Liepājas pedagogu vakcinācija plānota piektdien, 16. aprīlī, un notiks Liepājas masu vakcinācijas centrā.

Tolmačova Latvijas Radio pastāstīja, ka dienas laikā iecerēts vakcinēt visus Liepājas pedagogus, kuri klātienē strādā ar izglītojamiem un kuri vēlas saņemt vakcīnu. Visus pedagogus vakcinēs tikai ar «Pfizer» vakcīnu bez iespējas izvēlēties.  

Viņa arī sacīja, ka atsaucība pieaugusi, un trešdien jau saņemti 400 pieteikumi uz šo vakcīnu, tāpēc “acīmredzot ir vērts to darīt” un jādod pedagogiem šī iespēja.

KONTEKSTS:

Līdz šim ES reģistrētas četras vakcīnas pret Covid-19, ko izstrādājuši uzņēmumi “BioNTech/Pfizer”, “Moderna”, “AstraZeneca” un  Beļģijas uzņēmums "Janssen Pharmaceuticals", kas ir ASV farmācijas milža "Johnson&Johnson" meitasuzņēmums Eiropā.

Liela daļa iedzīvotāju ir skeptiski noskaņota tieši pret “AstraZeneca” vakcīnām, ko veicināja informācija par retajām negatīvajām trombu veidošanas blaknēm. Lieldienu brīvdienās daudzviet pat vairāk nekā puse uz masu vakcinācijas centriem aicināto iedzīvotāju nevēlējās vakcinēties, tajā skaitā tāpēc, ka negribēja saņemt tieši “AstraZeneca” vakcīnas.  

Latvijā plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus pārējos sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt