Dienas ziņas

Sēņu dienas Dabas muzejā

Dienas ziņas

Plūdos cietušās pašvaldības lēš kompensāciju pieprasījumus

Stiprs vējš un lietus Kurzemē

Liepājas ostā vējš sasniedzis ātrumu 27 m/s; nopietnu postījumu pilsētā nav

Stiprs nemitīgs lietus un arī vējš pagājušajā naktī sasniedza Kurzemi. Ceturtdien, 14.septembrī, no rīta Liepājas ostā maksimālais fiksētais vēja ātrums bija 27 metri sekundē. Savukārt nokrišņu daudzums kopš trešdienas vakara, kad sāka līt, vēju pilsētā sasniedzis jau 40 milimetrus. Vētrā cietušo nav, bet atbildīgie dienesti strādā, lai likvidētu postījumus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) pastāstīja, ka pagājušajā naktī Liepājā un tās apkārtnē saņemti četri ar vēja radītajiem postījumiem saistīti izsaukumi, kad glābējiem nācās atbrīvot ceļa brauktuves no nolūzušiem kokiem.

Arī dienas laikā bija jūtama vēja ietekme, kā rezultātā līdz dienas vidum pilsētā bija nolūzuši 14 koki, sabojātas divas laternas un viens luksofors, kas tagad salabots un atsācis darbu.

VUGD Kurzemes reģiona brigādes vada komandieris Lauris Bullis pastāstīja, ka pēcpusdienā situācija ir stabila, “neskaitot to, ka liekas – vējš ir spēcīgs, bet nu Liepājā tā mums ir ierasta situācija, mēs esam gatavi, strādājam”.

Savukārt Liepājas ostas kapteiņa dienests informēja, ka ūdenslīmenis gan jūrā, gan kanālā ceturtdien pacēlās par 70 līdz 80 centimetriem, taču ārkārtas situāciju neizsludināja un tuvākajā laikā tā arī netika prognozēta.

Vienīgi ceturtdien kuģu satiksmei ostā bija noteikti kustības ierobežojumi, kas aizkavēja regulāro prāmja reisu uz Travemindi, bet Karostas kanālā, vējam sasniedzot ātruma atzīmi 14 metri sekundē, bija aizliegts izgriezt tur esošo Oskara Kalpaka tiltu.

Ceļoties ūdens līmenim pilsētas centrālajā pludmalē, tas pietuvojies kāpām, apdraudot tur esošās kafejnīcas “Red Sun Buffet” telti.

“Man šorīt bija diezgan bail nākt uz darbu, jo, kad ieraudzīju to skatu, man likās, būs tā, ka vakarā jau es varētu būt jūrā, nevis darbā, bet, no otras puses – es cerēšu, ka tomēr nebūs tik traki,” atzina pludmales kafejnīcas “Red Sun Buffet” bārmene Laima Hesberga.

Prognozes liecina, ka spēcīgais dienvidrietumu vējš jūrā iepretim Liepājai varētu radīt četrus līdz piecus metrus augstus viļņus.  

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti