Liepājas Mūzikas skola sper soli attīstībā - atklāj jaunu skaņu studiju

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā tapusi skaņu ierakstu studija, kas turpmāk kalpos gan mācību procesam, gan ļaus skolas un audzēkņu vajadzībām veikt nozīmīgus ierakstus. Skaņu studija tiek atklāta laikā, kad skola piedzīvo būtiskas pārmaiņas – notiek apjomīgi atjaunošanas un būvniecības darbi, kā arī tiek kalti citi nozīmīgi nākotnes plāni.

Liepājas Mūzikas skola sper soli attīstībā - atklāj jaunu skaņu studijuInga Ozola
  Viens no skaņu ierakstu studijas izveidotājiem, skaņu inženieris un skolotājs Jānis Straume ir gandarīts par paveikto. Viņš uzsver, ka studenti arvien vairāk interesējas par tehnoloģijām.

  „Galvenokārt te būs režijas telpas. Tā būs vieta, kur klausīties un miksēt mūziku ar labu aparatūru. Nākotnes plāns ir veikt  ierakstus no lielās zāles, kur tagad notiek rekonstrukcija. Mēs varēsim ierakstīt arī akadēmisko mūziku un pielāgoties visām skolas vajadzībām,” norāda Straume.

  Skaņu ierakstu studijā ar audzēkņiem strādās arī mūziķis Dzintars Šusts, kurš zināšanas apguvis gan Latvijā, gan Londonā un tagad atgriezies, lai savu artavu ieguldītu Liepājas mūzikas dzīvē. „Man pašam ir ārzemju pieredze, es pabeidzu augstskolu Londonā. Galvenā atziņa pēc skolas pabeigšanas bija tāda, ka, kārtojot eksāmenu, tev iznākumā ir ko ielikt savā portfolio. Šī ir lieta, kuras skolā iztrūka. Ir labi, ja audzēknis var kaut ko sev paņemt līdz un sevi reklamēt,” pauž Šusts.

  Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas radošais direktors Jānis Strazds uzskata, ka šis ir tikai sākums mūzikas skolas attīstībai.

  Plāni ir tālejoši, lai skolas audzēkņi varētu mācīties vietā, kas iet līdzi laikam; tam nepieciešams augstvērtīgs tehniskais nodrošinājums, kas atbilstoši arī maksā.

  „Mēs uzskatām, ka mūsu audzēkņiem ir jāmācās apgūt skaņu tehnoloģijas ar labākām iekārtām. Saeimas piešķirtie 20 000 eiro ir tikai sākums. Kultūras ministrija ir piešķīrusi papildu vēl 14 000. Mēs turpināsim pilnveidoties,” stāsta Strazds.

  Pārmaiņu laiks, ko pašlaik piedzīvo Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, kas salīdzinoši nesen sākusi strādāt šādā apvienotā tandēmā, ir īsts izaicinājums, saka vidusskolas direktore Inga Auziņa.

  Pārmaiņas piedzīvo gan senā mūzikas skolas ēka, gan mākslas skola.

  „Mākslas skolai ir jumts nomainīts. Mums ir arī vairāk nekā divu miljonu vērts projekts, kas paredz zāles renovāciju, foajē renovāciju, un vēl paredzēts uzcelt kopmītnes, kā arī plānota piebūves celtniecība. Viss ir jāpabeidz līdz 2019. gadam,” atzīmē Auziņa.

  Šonedēļ savu 95. jubileju atzīmē Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskola, kas nu jau mainījusi savu nosaukumu. Godā turot senās tradīcijas, 24. novembrī koncertzālē „Lielais dzintars” notiks īpašs jubilejas koncerts, kur būs iespēja vienuviet satikties Liepājas mūzikas dzīves apvītajām leģendām un izciliem mūziķiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti