Dienas ziņas

Ceļ trauksmi par klaiņojošiem kaķiem

Dienas ziņas

Sāk «Rail Baltica» stacijas būvniecību pie lidostas

Liepājas pašvaldības policijas darbā saskata nolaidību

Liepājas mērs prasa pašvaldības policijai skaidrot rīcību saistībā ar pludmalē cietušo jaunieti

Karostas pludmalē notikušā nelaimes gadījuma, kurā smagas traumas guva kāds 15 gadus vecs jaunietis, cietušā zēna mamma aktualizējusi komunikācijas trūkumu starp atbildīgajiem dienestiem. Liepājas mērs Jānis Vilnītis pieprasītajā paskaidrojumā no pašvaldības policijas saskata centienus atbildību novelt uz citiem dienestiem, tāpēc uzdevis tās vadībai saukt pie atbildības vainīgās personas, neizslēdzot atbrīvošanu no amata.

Kā atklāja cietušā zēna mamma Linda Auziņa, pēc notikušās nelaimes Valsts policija norādījusi, ka šis gadījums nav viņu kompetencē, bet iesniegumu pašvaldības policija solījusi izskatīt tikai nākamajā darba dienā, kas būtu trīs dienas vēlāk. Nereaģējot uz bīstamiem priekšmetiem jūrā, varēja būt arī vairāk cietušo, tāpēc Auziņa tikusies ar Liepājas mēru Jāni Vilnīti (Latvijas Reģionu apvienība).

"Vajadzēja vienkārši atzīt savu kaut kādu kļūdu. To, ka viņi tomēr nav reaģējuši, ka viņi nav izdarījuši tās lietas. Nevis atrunāties, tas būtu kaut kā precīzāk, pareizāk. Vai varbūt nav sapratuši to bīstamību, jo bija ziņots – gan bija iesniegums pašvaldības policijā, gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Es saprotu, ka arī bija ziņots, un Valsts policija tomēr viņiem zvanīja nākošajā rītā," klāstīja Auziņa.

Vilnītis jau iepriekš uzsvēris, ka Liepājā nepieciešams veicināt atbildīgo dienestu komunikāciju un spēju adekvāti reaģēt. Tomēr šis gadījums, viņuprāt, liecina, ka joprojām ir nepilnības šajā jomā.

Tāpat viņš pieprasījis paskaidrojumu no pašvaldības policijas par tās dienas darbu un rīcību, neizslēdzot saukt pie atbildības kārtībsargus.

‘"Es redzēju vairāk tādu izvairīšanos no atbildības un tādu bumbiņas mētāšanu – kurš tad ko ir darījis. Tas paskaidrojums liecina vairāk par to, ka nevis jautājums risināts pēc būtības, bet vairāk runāts – kas kuram bija jādara. Adekvāta rīcība nozīmē pirmās palīdzības sniegšanu un vietas apsekošanu, un pareiza reakcija, kaut vai norobežojot un sagaidot atbildīgos dienestus. Tas notika, bet tas notika ar nokavēšanos. Katrs pašvaldības policists strādā aicinājuma dēļ. Viņš grib palīdzēt liepājniekiem, jo tam jābūt aicinājumam. Ja tas tā nav, tad ir jāmeklē cits darbs," teica Vilnītis.

Pašvaldības policijas vadītāja vietnieks Ainars Lūsis skaidroja, ka jau 28. jūnijā tika mutiski uzdots veikt rīcības pārbaudi par policijas darbību uz 24. jūnijā saņemto iesniegumu par negadījumu Karostas pludmalē. Tāpat viņš norāda, ka tika zvanīts uz četriem dienestiem, bet sazvanīt izdevies tikai ostas satiksmes dienestu.

"Pēc šiem faktiskiem apstākļiem, kas ir manā rīcībā, protams, ka varētu izdarīt secinājumus, ka varbūt jau vajadzēja, protams, arī censties darīt kaut ko vairāk.

Pēc šīs pārbaudes mēs varēsim pateikt, vai rīcība, kas ir bijusi no policijas darbinieku puses, ir pārkāpums, ir prettiesiska, ir nekorekta, vai kā mēs viņu atzinumā norādīsim.

Tad mēs varēsim lemt par to, vai kāds no policijas darbiniekiem ir saucams pie atbildības vai ne," sacīja Lūsis.

Arī pašvaldības policija atzīst, ka komunikācija starp darbiniekiem un cietušā zēna vecākiem nav bijusi veiksmīga un arī šis aspekts tikšot vērtēts pārbaudē.

KONTEKSTS:

Liepājā, Karostas pludmalē, kāds 15 gadu vecs zēns peldes laikā guvis dziļu grieztu brūci kājā no vēl nenoskaidrotiem priekšmetiem, kas, pēc aculiecinieku teiktā, varētu būt metāla mucas vai bojas. 

Jaunieša vecāki pēc notikušā vērsušies policijā. Valsts policija norādījusi, ka tā neesot viņu kompetence, bet, kā stāstīja cietušā zēna mamma, pašvaldības policija uz iesniegumu neesot reaģējusi. Tikmēr pašvaldības policija pārmetumus noraidīja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt