Dienas ziņas

Atjauno Avotiņu pilskalnu un senkapus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājas mediķi gatavojas Covid pacientu skaita pieaugumam

Liepājas mediķi pošas Covid-19 pacientu skaita kāpumam; slimnīcā nonāk gados arvien jaunāki

Lielā daļā ārstniecības iestāžu Latvijā Covid-19 stacionēto pacientu skaits pēdējo nedēļu laikā ir pat dubultojies, un ārstus uztrauc tas, ka ar vīrusu saslimst aizvien jaunāki cilvēki. Līdzīga situācija ir arī Liepājas pusē, kur piedzīvots straujš pacientu skaita pieaugums, taču situācija vēl neesot kritiska. Mediķu gatavība sliktākiem scenārijiem esot daudz augstāka nekā pavasarī. Vienlaikus netiek slēpts, ka problēma tuvāko mēnešu laikā varētu būt medicīnas darbinieku "izdegšana".

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) informēja – pērnā gada beigās gandrīz katru dienu mediķi slimnīcās ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19 nogādāja vidēji 70 cilvēkus un vasarā šis skaits bija 2–4 sasirgušie, bet jau pagājušā mēnesī tas atkal bija pieaudzis līdz 33 cilvēkiem un joprojām turpina palielināties.

NMPD Dienvidkurzemes brigādes pārstāvji stāstīja, ka tehniskā nodrošinājuma ziņā viņi ir gatavi lielākam pacientu pieplūdumam, taču atzina, ka liels faktors savlaicīgas palīdzības sniegšanā ir tieši Covid-19 izsaukumu specifika, kur, piemēram, jālieto speciāls apģērbs.

NMPD brigādes ārsta palīgs Aleksejs Safonovs norādīja:

"Ilgāk ir tādā ziņā: kad saņem izsaukumu par aizdomām, ir jāapģērbjas. Otrs, pēc izsaukuma izpildes ir jādezinficējas, jādezinficē transportlīdzeklis, jānoģērbjas, kas ir papildu laiks. Protams, ka brigāde tad nav pieejama."

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes ārsts Aleksandrs Osipovs piebilda: "Ja aparatūru var nopirkt un tas ir izdarīts, cilvēciski ar resursiem, mediķiem problēma ir jau ieilgusi, veidojas gadu desmitiem. Nebūs atrisināta ne tuvākajā rudenī, ne tuvākajā laikā. Mums jāstrādā ar tiem resursiem, kas ir."

Slimnīcās – gados jauni, pat trīsgadnieks

Liepājas Reģionālajā slimnīcā nedēļas vidū bija stacionēti 16 Covid-19 pacienti, no kuriem trīs ārstējās reanimācijā. Ārstniecībās iestādē strādājošie mediķi norādīja, ka 95% gadījumu Covid-19 pacienti, kuri nonāk intensīvās terapijas nodaļā, ir nevakcinēti. Tāpat arvien biežāk slimnīcā nokļūst gados jauni cilvēki, pagājušajā nedēļā – pat trīsgadīgs bērns.

Liepājas Reģionālās slimnīcas ārsts anesteziologs reanimatologs Mihails Dolguševs norādīja: "Ja nepieciešams, palielinām gultas vietu skaitu, bet ir arī ne-Covid-19 pacienti, kuriem arī ir nepieciešama intensīvā terapija, tas ikdienā ir tāds balanss starp infekciozo pusi un neinfekciozo pusi."

Gatavojoties Covid-19 pacientu pieplūdumam, slimnīca palielinājusi koronavīrusa slimniekiem paredzēto gultu skaitu līdz 33 vietām.

Liepājā šobrīd neviens no pieejamajiem pakalpojumiem nav ierobežots un pašlaik šāda plāna nav. Vistuvāk šādai situācijai slimnīca bija janvārī, februārī, kad ārstniecības iestādē bija stacionēti 60 pacienti un vairāk nekā 70 darbinieku bija "izsisti" no ierindas. Galvenais faktors, lai izvairītos no šādas situācijas rudenī, pēc slimnīcas vadības domām, būs sabiedrības vakcinācijas aptvere.

SIA "Liepājas Reģionālā slimnīca" valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks uzsvēra: "Cik nu mentāli gatavi var būt darbinieki nejēdzīgām nāvēm. Redzot, ka cilvēks nosmok tuvredzības dēļ. Šī nav obligātā nāve. Mēs centāmies, lai darbinieki maksimāli spētu, it sevišķi tie, kas ir iesaistīti Covid-19 ārstēšanā, iziet atvaļinājumā vasaras mēnešos, tas jau bija skaidrs – rudenī būs jauns uzliesmojums."

Kopumā līdz šim pirmo vakcīnas devu ir saņēmuši 874 649 cilvēki, bet vakcināciju pabeiguši vairāk nekā 780 000 iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt